Zatkana trąbka słuchowa - Xylogel 0,1%, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Zatkana trąbka słuchowa

Pytanie dotyczy: Xylogel 0,1%


witam! za każdym razem, gdy mam katar zatyka mi się trąbka słuchowa. stało sie tak już 4 czy 5 raz. ostatnio miałam taką dolegliwośc ponad rok temu i nie bardzo pamiętam jakie miałam przepisane leki (bardzo mi pomogły). mam w domu apteczke z wieloma lekami (mam dwóke dzieci non stop chorujących więc wykupuje dla nich aptekę) a nie pamiętam nazw tych, które miałam przepisane. zatem pytanie czy na tę dolegliwość mogłam brać: tabletki cezera, tabletki musujące sal ems artificiale, tabletki floridan lub antybiotyk dalacin? to jedyne leki, które na 100 % nie podawalam dzieciom. co ewentualnie mogłabym zażyć lub czym mogłabym sobie ulżyć, gdyż oprócz uczucia zatkania zawsze towarzyszy mi przy nim wysoki pisk, z którym nie da się wytrzymać. niestety z NFZ nie ma jeszcze kontraktów na ten rok i lekarze przyjmuja tylko prywatnie i wyznaczone dni - najblizsza wizyta mogłaby być w poniedziałek popołudniu więc do tego czasu chyba oszaleję od tego pisku. bardzo proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
p.s.
na katar a raczej na zatkany nos używam kropli Xylogel 0,1 i pomagają mi rewelacyjnie - próbowałam innych np. otrivin i nie pomagały, oprócz tego sól morską do czyszczenia nosa

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Prawdopodobnie ma Pani albo skrzywienie przegrody nosa,albo jakiś rodzaj przewlekłego obrzękowego nieżytu nosa,który ma wpływ na trabkę słuchową. I w nosie jest przyczyna zapalenia ucha. Nie jest Pani zdiagnozowana.Antybiotyk nie załatwi problemu na stałe. Dobry laryngolog,jest tu potrzebny, najlepiej pracujący w Szpitalu.

dr med. Zbigniew Świerczyński
Bielsko-Biała.

Podoba Ci się ta porada?

Podyskuyuj o tym przypadku

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22