Zatoki, zawroty głowy cd. - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Zatoki, zawroty głowy cd.

Pytanie dotyczy: Zatoki, zawroty głowy


Panie doktorze,

Proszę o pomoc.
Zrobiłam sobie tomografię zatok prywatnie. Wyszło, że jest polipowaty przerost obu małżowin nosowych dolnych oraz śladowy pozapalny odczyn śluzówkowy w dolnej części obu zatok szczękowych.
Czuję, że mam obolałe zatoki przynosowe, szczególnie z lewej strony. Lewa strona zatok była tą stroną, która objęta była objawami chorobowymi 4 miesiące temu. (na zdjęciu rentgenowskim u poprzedniego laryngologa wyszło, że z lewej strony jest zgrubienie jakiejś błony)
Od miesiąca mam problem z oddychaniem, jakby brakowało mi powietrza, co któryś oddech musi być głębszy. Ostatnio, jak do Pana pisałam nie miałam tego problemu. Wiadomo, że przewlekłe zapalenie zatok może prowadzić do astmy, nie chciałabym, żeby to był początek kolejnego etapu choroby.
10.08.2012 odbyłam wizytę u laryngologa, na którą czekałam 2 tygodnie po tomografii, lekarza rzekomo dobrego, jednak ten laryngolog chciał mnie znowu wysłać do neurologa (miałam 2 wizyty u różnych neurologów i neurolodzy uznali, że nie ma żadnych niedomagań neurologicznych).
Poza tym, czuję czasami obolałe miejsca w okolicy uszu (bardzo łagodne obawy) i jakbym nie dosłyszała, czuję też czasami obolałe kości policzkowe, tak jakby to wszystko objęte było przewlekłym, nieostrym stanem zapalnym.
Jestem osobą nastawioną na naukę, dużo czytam, wiele dowiaduję się na temat objawów i potencjalnych chorób, które mogą mnie dotyczyć, niestety bez pomocy człowieka - lekarza, który zechce mnie wyleczyć i mi pomóc, nic nie zdziałam.
Poza tym drętwieją mi trochę palce rąk i ręce od ramion do dłoni bywają bezwładne (procesy reumatyczne po chorobach gardła?).
Proszę o pomoc, Panie doktorze.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Pani Doroto. Jest taka podstawowa zasada [ u ludzi myslących].Jeżeli w miejscu zamieszkania nie znajduje sie skutecznej porady, NALEŻY POSZUKAC LEKARZY W NAJBLIŻSZEJ AKADEMII MEDYCZNEJ. np. Jest w Poznaniu Klinika Laryngologiczna o znakomitym poziomię. Jest tam Poradnia Laryngologiczna, której adres, godziny przyjęć i lekarzy mozna poszukać w internecie. Poznań, ul Przybyszewskiego 46. Ale zmiany w zatokach są niewielkie co nie wyklucza przewlekłego zapalenia nosowo-zatokowego. NIE NAPISAŁA PANI czy SA ZABURZENIA ODDYCHANIA PRZEZ NOS [ SZCZEGÓLNIE RANO] to bardzo wazny objaw. A dusznosci sa zawsze podejrzane o początek astmy. Astma zaczyna sie skrycie i jest często POWIAZANA Z chorobami nosa i zatok. Ja uwazam, że Pani powinna trafic do PORADNI ALERGOLOGICZNEJ LUB PULMONOLOGICNEJ. Konieczne jest wykonanie badania SPIROMETRYCZNEGO. Prosze napisać co zostało rozpoznane.

dr med. Z.Świerczyński.

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34