Zmiany skórne po wykonaniu tatuażu - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Zmiany skórne po wykonaniu tatuażu

Pytanie dotyczy: tatuaż


Ponad miesiąc temu mialam robiony tatuaż. Dostałam reakcji alergicznej, krosty w okół podobne do wyprysków. Byłam na wizycie w poradni dermatologicznej, dostalam antybiotyk Azitrolek 500 i maść bedicort g. Po zastosowaniu leków krosty sie zagoily, zostaly blizny i dostalam wysypki na całym ciele, male pod skórne takie wodniaki. Dzień po działaniu antybiotyku wyskoczyła mi znowu krosta ropna i rumien w okol niej. Jest cieply i spuchniety. Czego może to być przyczyna?czy sugeruje Pani dalsze leczenie innymi lekami? Ps. Na zdjęciu dołączonym poniżej jedna ze zmian przed leczeniem antybiotykiem. Teraz jest taka sama tylko, że jest rumień w okół ok 2cm/2cm. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Krosty i rumień mogą być reakcją alergiczną na barwnik wprowadzony do skóry podczas tatuażu. Zmiany skórne można na bieżąco leczyć maścią Bedicort G, ale jeżeli będą uporczywie nawracać, trzeba będzie pomyśleć o usunięciu tatuażu.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Podyskuyuj o tym przypadku

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25