Żółte plami na główce dziecka - Centrum, Zyrtec, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Żółte plami na główce dziecka

Pytanie dotyczy: Centrum, Zyrtec


Witam, jestm mamą 10 miesięcznej dziewczynki. Od maja tego roku zauważyłam u córki na główce 3 plamki, koloru zółtego oraz taką samą 1 na nóżce i 1 na pleckach. Z tym że ta na nóżce była podbarwiona krwią. Teraz mamy październik moja córka ma 10 tych plamek na główce, 3 na pleckach, 1 na nodze i 1 na szyjce.
Z racji tego że zauważyłam to po szczepionce, udałam się do lekarza rodzinnego...Pani doktor powiedziała mi że to zniknie bo tak skóra zareagowała na szczepienie. Ale po jakimś czasie jak to nie znikało a pojawiły się nowe znowu udałam się do PAni doktor, ktora mnie nastraszyła wycinaniem tych plamek - znamion. Z związku z tym udałam się prywatnie do dermatologa w Zambrowie, tam gdzie mieszkam, gdzie dowiedzialam się że to może być pokrzywka barwnikowa, dostałam recepte na Zyrtec jakby córke głowka swedziala i mialam smarować SUDOCREMEM. Jednak na internecie wyczytałam ze sudokrem moze mieć reakcje odwrotne i moze sie pojawic wiecej plamek, takze też sie stalo, doszła własnie 1 plamki. Jeszcze tego samego tygodnia byłam z córka u Pani dermatolog w Łomzy, Jednak ta kobieta z czystym sercem powiedziala mi że ona nie wi co to jest, bo sie spotyka z tym pierwszy raz...ale napewno nie jest to pokrzywka barwnikowa. Zaproponowała zebym udała sie z dzieckiem dalej. Także za kilka dnia umowilam sie do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie...Pani dermatolog stwierdziala ze to są "kępki zółte" ponieważ moja córka ma zaburzoną gospodarkę lipidową i powinnam się z nią udać do poradni metabolicznej, poniewaz to moze byc uczulenie na mleko krowie, ale moja córka nie jest przeze mnie karmiona od początku kwietnia, i na dodatek nigdy w zyciu nie dawałam jej mleka do picia. Jest karmiona Bebikiem 2, oraz je kaszki smakowe, slioczki deserowe, obiady gotowane przeze mnie i nigdy nie zaprawialam jej obiadków. Dziś jeszcze raz byłam w Łomzy tym razem u innej Pani dermatolog, ale ona również nie mogłą mi pomoc, bo nie wie co to jest.
Zwracam się z prośbą, może Pani uda mi się jakoś pomoc. Może potrzebne zdjęcie tych plamek to bym wysłała.
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam, Izabela Domagała

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Witam,

Porozmawiałam z kilkoma znajomymi dermatologami i wspólnie ustaliliśmy że mogą to być kępki żółte albo tak zwane kępki żółte młodzieńcze.

1. trzeba zbadać poziom cholesterolu, trójglicerydów i glukozy. Krew do badania musi być pobrana na czczo, ok 8 godz po ostatnim posiłku
Kępki żółte mogą być wynikiem genetycznych zaburzeń gospodarki lipidowej.

2. Jeżeli wyniki badań będą w normie, należałoby pobrać wycinek ze zmiany, celem zdiagnozowania, czy to są kępki żółte młodzieńcze.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34