Odwrócone widzenie forum - Geriatra - Forum medyczne

Dziś jest:Poniedziałek, 15 kwietnia 2024, Imieniny: Anastazji, Wacławy

Witaj na - forum medyczne portalu iLekarze.pl.

Możesz tu poszukać porady lekarza, m.in. laryngologa, ginegkologa, stomatologa, neurologa, bądź innego specjalisty, porozmawiać o chorobach, lekach, zdrowiu, znaleźdź odpowiednią dietę. Zapraszamy do dyskusji na tematy zdrowia i urody na forum medycznym iLekarze.pl.

Geriatra forum

Znajdujesz się w: iLekarze.pl » Forum » Lekarze i specjaliści » Geriatra » Odwrócone widzenie Forum
» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Geriatra (17)

Witaj na forum geriatrycznym!

Na poniższym forum znajdziesz porady i informacje forumowiczów na tematy związane z geriatrią. Uzyskasz informacje na temat procesu starzenia, choroby Alzheimera, Parkinsona, nadciśnienia tętniczego itp. Zadawaj pytania i szukaj odpowiedzi u geriatry. Zapraszamy do korzystania z forum!

Autor
Wypowiedź

Ponieuczesana (2)

Offline

2011-05-23 10:09

Odwrócone widzenie

WItam. Proszę o pomoc. Mój teść ma 72 lata. Zdiagnozowano u niego POCHP i niewydolność krążenia III i IV stopnia. Ostatnio, od dwóch, może trzech miesięcy u taty daje się zaobserwować silne pobudzenie nerwowe, stany lękowe(nasilające się w nocy), omamy wzrokowe, mówienie bez ładu i składu. Podczas ostatniego pobytu w szpitalu miało miejsce silne załamanie- najprawdopodobniej na skutek niedotlenienia. Tato nie rozpoznawał nikogo, najprawdopodobniej nic nie widział, gałki oczne "uciekały w prawy górny róg", był silnie pobudzony, nerwowy. Po konsultacji neurologicznej miał zrobione CT głowy, które nie wykazało żadnych zmian udarowych, żadnych świeżych zmian mózgowych. Następnego dnia, po przespanej na relanium nocy, doszedł trochę do siebie, ale pobudzenie, agresywność, mówienie "od rzeczy"pozostało. Miał też konsultację psychiatryczną. Lekarz stwierdził, ze pacjent "jest logiczny", ale przepisał Haloperidol i Tranxene. Tata od kilku dni jest w domu- wyszedł na włąsne żądanie- po wcześniejszej awanturze jaką urządził na cały szpital- nie dał się przekonać lekarzom, ani mnie- by pozostał pod stałą opieką lekarską- Od wczoraj ma podawany Haloperidol, i dzisiaj powiedział, ze widzi " do góry nogami" obraz w TV. Czy to mogą być skutki uboczne leku, czy też objawy czegoś innego? Dodam, bo być może to istotne, matka teścia była osobą chorą na Alzheimera. Proszę o pomoc...
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Tomasz Cygankiewicz (1710)

Offline

2012-05-06 19:13

Witam
Pacjent musi być pod Stałym nadzorem kardiologicznym i pulmonologicznym. Opisane objawy mogą być następstwem niedotlenienia które jest wynikiem wady serca i płuc.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Geriatra (17)

W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2024

Content