BÓL W NADBRZUSZU - BŁAGAMY O POMOC forum - Lekarz Rodzinny - Forum medyczne

Dziś jest:Poniedziałek, 15 kwietnia 2024, Imieniny: Anastazji, Wacławy

Witaj na - forum medyczne portalu iLekarze.pl.

Możesz tu poszukać porady lekarza, m.in. laryngologa, ginegkologa, stomatologa, neurologa, bądź innego specjalisty, porozmawiać o chorobach, lekach, zdrowiu, znaleźdź odpowiednią dietę. Zapraszamy do dyskusji na tematy zdrowia i urody na forum medycznym iLekarze.pl.

Lekarz Rodzinny forum

Znajdujesz się w: iLekarze.pl » Forum » Lekarze i specjaliści » Lekarz Rodzinny » BÓL W NADBRZUSZU - BŁAGAMY O POMOC Forum
» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Lekarz Rodzinny (1673)

Witaj na forum lekarza rodzinnego!

Na poniższym forum znajdziesz informacje i porady forumowiczów na temat popularnych chorób i dolegliwości. Informacje, które obejmują m.in. leczenia podstawowego i pierwszego kontaktu, bólu, infekcji, ciśnienia, diagnoza, badań, itp.- zadawaj pytania, szukaj odpowiedzi! Możesz zadać pytanie również z innych popularnych tematów jak interpretacja wyników badań, kaszel czy gorączka. Zapraszamy do korzystania z forum!

Autor
Wypowiedź

Dundelog (14)

Offline

2018-03-23 20:47

BÓL W NADBRZUSZU - BŁAGAMY O POMOC

Witam, zwracam się z błagającą prośbą o pomoc mojemu tacie. Wiek 55 lat, pracownik budowlany od ponad 30 lat. Od około pół roku występował ból w okolicy nadbrzusza, pod mostkiem(promieniujący). Od ostatnich kilku tygodni ból się nasilił, przez ostatnie dni nie dając tacie normalnie spać, skupić się ani wykonywać żadnych prac, funkcjonować.
Od początku występowania dziwnego uczucia w nadbrzuszu zrobiony został szereg badań zasugerowanych przez kilku lekarzy jak również na SORze (około 4 miesiące temu zaczęło boleć tak, że nie mógł wytrzymać - obawialiśmy się zawału. Po 11 godzinach spędzonych na SORze zrobione zostały badania krwii i EKG wykluczające problemy z sercem(?). W międzyczasie wykonane usg. Około 2 miesiące temu wykonana została gastroskopia z wycinkiem, stwierdzona została obecność helicobacter pylori oraz nadżerka. Antybiotyk oraz przyjmowanie inhibitorów pompy protonowej kilku różnych firm nie przyniósł żadnego skutku(przez pierwszy tydzień zażywania antybiotyku ból praktycznie zanikł- szybko wracając). Przez ostatnie kilkanaście dni problemy żołądkowe po posiłku - wypróżnianie ok 5x dziennie (mogło być to skutkiem zażywania leków?).
Aktualnie tata jest załamany bólem, mówi, ze jedyne co przynosi mu ukojenie to sen, bo wtedy nie boli (często jednak budzi się w nocy z powodu bólu).
Jestem w stanie natychmiast wypisać/sfotorgrawować wszystkie wyniki jego badań oraz leki które zażywał.
BŁAGAMY o każdą pomoc / radę / namiar na lekarza który potrafi pomoc. (Mieszkamy pod Warszawą).
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

nowy12 (206)

Offline

2018-03-25 16:33

Witam

Pisano tu o zakażeniu Helicobacter pylori oraz nadżerce. I mam tu pytanie, które właśnie mi się nasunęło - Czy ból zwiększa się w godzinach porannych, czy zmniejsza się po spożyciu posiłku? Drugie pytanie jest czy ból może być wędrujący czy też trzyma się okolicy podmostkowej? Trzecie pytanie, czy dolegliwości bólowe nasilają się przy oddychaniu? Czwarte pytanie czy dochodzi do refluksu żołądkowo-przełykowego?
Chętnie zobaczyłbym też wyniki ww badań.
I to na razie na tyle co urodziło się w mojej głowie. To są takie fundamentalne pytania bez odpowiedzi na które nie uda mi się niczego wymyślić.
Pozdrawiam
nowy
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Dundelog (14)

Offline

2018-04-03 12:44

Witam

Przepraszam za brak odpowiedzi, nie pokazało mi się nigdzie że w tym temacie została ona udzielona, a pisaliśmy w kilku miejscach o tym.
W międzyczasie tata był jeszcze raz u gastrologa, dostał kolejny antybiotyk na Helicobacter pylori, niestety ból jest z dnia na dzień coraz większy, ostatnie 2 noce tata nie spał wcale.

Odpowiadając na pytania:
Czy ból zwiększa się w godzinach porannych? - Ciężko powiedzieć, leżąc "na krzyż boli bardziej, mniej boli siedząc w kucki, ale nie ma to związku z tym czy przed czy po śnie.
czy zmniejsza się po spożyciu posiłku? - raczej zwiększa
czy ból może być wędrujący czy też trzyma się okolicy podmostkowej? - ból jest jakby wędrujący, jednak centrum bólu znajduje się we wspomnianym nadbrzuszu, pod mostkiem
czy dochodzi do refluksu żołądkowo-przełykowego? - tak

Tata najbardziej obawia się raka wątroby/trzuski bo to właśnie mniej więcej ta wysokość.

W kolejnym poście umieszczę wyniki badań

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Dundelog (14)

Offline

2018-04-03 13:11

https://drive.google.com/open?id=1a-A-s1QQQW9ECmcR3wyuY4Aq6Ub3Y9hl
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Dundelog (14)

Offline

2018-04-03 13:14

1.png
2.png
3.png
4.png
5.png

https://zapodaj.net/6a04fd3aaa3c6.png.html
https://zapodaj.net/aa215109ab112.png.html
https://zapodaj.net/3f5603fa6fafd.png.html
https://zapodaj.net/d863931d6f4a1.png.html
https://zapodaj.net/2c1a54fe5ba08.png.html
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

nowy12 (206)

Offline

2018-04-05 15:45

Witam

Proszę mi jeszcze w miarę możliwości przedstawić codzienny jadłospis taty. To w kwestii uzupełnienia.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Dundelog (14)

Offline

2018-04-12 15:50

Witam

Niestety dawniej tata nie stosował się do żadnych zasad żywienia.

Od jakiegoś czasu wprowadziliśmy dietę wrzodową eliminującą posiłki ciężkostrawne itd.

Niestety NIC nie pomaga. Czy ma Pan jakiś pomysł?
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

nowy12 (206)

Offline

2018-04-20 12:33

Witam

Przyznam że problem nie jest wcale taki prosty i jednoznaczny jak by się wydawało. Rozważałem tu różne koncepcje pomocy. Eliminacja ciężkostrawnych posiłków mogłaby przynieść jakieś efekty, ale w zasadzie jak Pan wspomniał ich nie widać.
Właściwie należałoby wprowadzić dietę duodenalną, zwaną też dwunastniczą. Polega ona na stopniowym eliminowaniu z diety posiłków z dodatkiem tłuszczu i potraw smażonych. Najlepiej by było gotować posiłki na parze. To jest jeden z najzdrowszych sposobów ich przyrządzania.
Enzymy żołądkowe takie jak pepsyna i renina dobrze pracują w środowisku kwaśnym. Takie środowisko w normalnych warunkach zapewniane jest przez wydzielany przez komórki okładzinowe kwas solny HCl. Gdy pH soku żołądkowego się podnosi a dziać się może tak po spożyciu posiłku enzymy nie pracują prawidłowo. Dlatego m in zalecane jest spożywanie kiszonek, które obniżają wspomniane pH. Trzeba zdać sobie sprawę z tego że w żołądku trawione są białka, a gdy ich denaturacja jest zaburzona dochodzi w przewodzie pokarmowym do procesów fermentacyjnych które są bardzo szkodliwe. Dlatego zakwaszanie wydaje się tu sensownym rozwiązaniem.
Co do cukrów ich proces trawienia rozpoczyna się już w jamie ustnej w obecności enzymu ptialiny i amylazy ślinowej. Dlatego ważne jest aby dokładnie przeżuwać każdy kęs pokarmu i mieszać go ze śliną na papkę.
Trawienie cukrów jest różne od trawienia białek. Dlatego też radzę spożywać w jednym posiłku oddzielnie białko + warzywa i skrobię + warzywa. Spożywanie w systemie rozdzielnym zapobiega również procesom fermentacyjnym. Proszę porównać dietę Herberta Sheltona, dietę dra Atkinsa, oraz dietę Michała Tombaka.
I na koniec warto wspomnieć o dostarczaniu świeżych fermentów, czyli enzymów. Ich naturalnym źródłem są świeże owoce i warzywa, a także soki własnej produkcji. Taka terapia niewątpliwie poprawi wydolność całego przewodu pokarmowego. Proszę porównać dietę dra Gersona oraz Gienadija Małachowa.
I to tyle moich pomysłów na teraz. Pozdrawiam serdecznie
nowy
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Lekarz Rodzinny (1673)

W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2024

Content