Probiotyki i ich zalety

Dziś jest:Środa, 27 września 2023, Imieniny: Kosmy, Damiana

Informacja Medyczna

2018-09-19

Probiotyki i ich zalety

W ostatnich czasach bardzo dużo mówi się na temat probiotyków i ich dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie. Na czym tak naprawdę polega ich działanie i dla czego większość z nas powinna je stosować?

Na początku warto powiedzieć, że probiotyki to nie tylko leki dostępne w aptece, które zawsze kupujemy, gdy realizujemy receptę na antybiotyk. Są one także w naturalnych produktach spożywczych, jak jogurty, kefiry, maślanki czy kiszonki.

Dobroczynne właściwości probiotyków

Ogólnie mówi się, że probiotyki to dobre bakterie i taka jest prawda. Są one przede wszystkim bezcenne dla naszych jelit, ponieważ produkują kwas mlekowy, przez co usprawniają trawienie i ogólnie całą przemianę materii. A jak wiadomo, zdrowie człowieka zaczyna się w jelitach – stąd tak duża popularność suplementów z probiotykami.

Dobre bakterie dodatkowo wzmacniają odporność, poprawiają samopoczucie człowieka i usprawniają proces wchłaniania witamin i mikroelementów, co przekłada się na lepsze zdrowie. Stanowią także tarczę obronną przeciw antybiotykom, które nie niszczą nie tylko złych, ale i dobre bakterie, doprowadzając do wyjałowienia organizmu.

153382402788470100.jpg

Skąd mamy mieć pewność, że dobre bakterie rzeczywiście działają?

Dobroczynny wpływ probiotyków na nasze zdrowie został potwierdzony licznymi badaniami klinicznymi. Nie tylko lekarze pierwszego kontaktu zalecają je swoim pacjentom, ale również dietetycy czy trenerzy fitness. Jest to związane przede wszystkim z tym, że dobre bakterie pomagają walczyć z biegunkami i zaparciami, normalizując pracę jelit i poprawiając ogólne samopoczucie człowieka. To oczywiście nie wszystkie ich możliwości. Duże znaczenie mają także w leczeniu alergii, atopii czy chorób jelit o różnym podłożu.

Każdą osobę zainteresowaną właściwościami probiotyków zachęcamy do przeczytania tego artykułu: http://wybieramprobiotyk.pl/2018/06/08/jak-prawidlowo-zazywac-probiotyki/. Stanowi on źródło przydatnej wiedzy i niezbędnych porad, dzięki którym stosowanie probiotyków przyniesie nam jeszcze lepsze efekty.


Dodaj komentarz lub opinię


Autor:

Treść*:


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Zadaj pytanie Ekspertowi

Porady Eksperta

Jeżeli w naszej bazie brakuje
odpowiedzi na Twoje pytanie
zapytaj naszego Eksperta

Najnowsze wątki na forum