Zadbaj o cerę trądzikową latem

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka

Informacja Medyczna

2015-07-22

Zadbaj o cerę trądzikową latem

Lato jest niezwykle wymagającym okresem dla skóry. Wysoka temperatura i suche powietrze nie wpływają korzystnie na cerę, a problem z jej nawilżaniem wydaje się jeszcze poważniejszy, gdy mamy do czynienia z trądzikiem. Jaki krem wybrać, aby złagodzić dolegliwości trądzikowe latem?

Trądzik w lecie
Cera trądzikowa wymaga nieustannej pielęgnacji, jednak to właśnie latem powinniśmy zatroszczyć się o nią w szczególny sposób. Upały i suche powietrze wzmagają znane nam przez cały rok objawy, takie jak zaskórniki czy wykwity grudkowo-krostowe. Sytuację pogarszają unoszące się w powietrzu suchy kurz i pył, które dodatkowo zanieczyszczają podrażnione miejsca. Ważne jest, aby zapewnić skórze odpowiedni poziom oczyszczenia i nawilżenia, a jednocześnie nie dopuścić do nadmiernego obciążenia i zatkania porów. Często zdarza się bowiem, że chcąc sobie pomóc, przesadzamy z ilością kremów i kosmetyków pielęgnacyjnych, które używane w nadmiernych ilościach uniemożliwiają skórze oddychanie, przez co powodują pogłębianie się problemów trądzikowych.

Krem nawilżający – który wybrać?
Podczas wybierania kremu powinniśmy skupić się na celach, które chcemy osiągnąć, a więc efekcie nawilżenia i redukcji wydzielania sebum. Nie szukajmy więc kremów, których producenci obiecują cuda pod każdym względem – zazwyczaj takie kosmetyki nie przynoszą żądanych efektów.

W lecie, gdy dokucza nam upał, prawie każdy kolejny produkt naniesiony na skórę bardzo ją obciąża i może powodować zatkanie porów. Dlatego musimy pamiętać, że poprawę zapewniają przede wszystkim kosmetyki o lekkiej formule, jak krem nawilżający do cery trądzikowej Iwostin. Kosmetyki, jakich używamy w lecie, nie powinny nadmiernie odtłuszczać skóry, ponieważ to właśnie odpowiednia ilość sebum pozwala naszej cerze utrzymać naturalną harmonię.Pielęgnacja cery trądzikowej latem
Jak każdy rodzaj skóry, cera trądzikowa powinna być odpowiednio nawilżona latem. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na skład kosmetyków, jakie stosujemy. Cera trądzikowa nie lubi preparatów na bazie alkoholu, który podrażnia miejsca dotknięte problemem, a jednocześnie wzmaga wydzielanie łoju. Przesadne natłuszczanie też nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie pozwala skórze oddychać i prowadzi do powstawania kolejnych zmian trądzikowych. Dlatego pamiętajmy, aby nie nakładać kolejnych warstw kosmetyków, gdy na dworze panują upały. Należy także zmienić rodzaj makijażu na lżejszy, a gdy jest taka możliwość – zrezygnować z nakładania make-upu w letnie dni.

Najważniejsze, o czym powinnyśmy pamiętać podczas pielęgnacji, jest umiar i systematyczność. Kremy nakładamy dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Skóra powinna być uprzednio dokładnie oczyszczona za pomocą delikatnych preparatów. Jeśli czujesz, że skóra jest przemęczona w trakcie dnia, możesz znów ją oczyścić i powtórzyć aplikację kremu – pamiętaj jednak, że zbyt częsty kontakt skóry z wodą powoduje nadmierne wysuszenie.

Dodaj komentarz lub opinię


Autor:

Treść*:


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Zadaj pytanie Ekspertowi

Porady Eksperta

Jeżeli w naszej bazie brakuje
odpowiedzi na Twoje pytanie
zapytaj naszego Eksperta

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52