Autyzm Adasia - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 6 lutego 2023, Imieniny: Doroty, Bohdana
Porady Eksperta

Autyzm Adasia

Witam,jestem mamą 5 letniego Adasia,który ma autyzm.
Panie Doktorze,niech mi pan wyjaśni wynik badania EEG mojego syna, ,Badanie prowadzono w stanie snu po podaniu wlewki z chloralhydratu. Cechy bioelektryczne zasypiania i snu obecne,symetryczne,dobrze wyrażone.Stadia snu o zaznaczonym różnicowaniu. W odprowadzeniach skroniowych i ciemieniowo-cenyralnych,po stronie prawej rejestruje się okresowo grupy fal wolnych o częst. 1,4-2 Hz z zaznaczoną propgacją na stronę lewą. Fs nie wpływa na zapis. Wyładowań i czynności napadowej w trakcie badania nie zarejestrowano.
Czy lek Depakine chromosfere stosuje się ze względu na taki właśnie wynik badania EEG, na co konkretnie jest podawana ta Depakina?(mój syn nie ma padaczki)
Moje dziecko jest bardzo nadpobudliwe i wogóle się nie koncentruje przez to teraz wycofali go z grupy przedszkolnej znów na zajęcia indywidualne,jestem bardzo zdesperowana. Może Panie Doktorze powinnam podawać dziecku inny lek na wyciszenie i koncentracje?Jaki?Wiem,że będzie to lek na recepte.
Bardzo proszę o rady Panie Doktorze i z góry dziękuje.
Ps mój mail to: medyk28@interia.eu

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Anno,

Autyzm u syna jest zaburzeniem, które wymaga stałego nadzoru przez specjalistę psychiatrę dziecięcego.
Zapis EEG w tym przypadku nie potwierdza padaczki, jednak gdy jest wykonywany standardowo, a nie w formie 24-godzinnej i przeprowadza się go pod wpływem leku nasennego, to zaburzenia padaczkowe mogą być nieuchwytne takim rodzajem badania. Opis badania wykazuje nieprawidłowość w postac braku symetrii zapisu pomiędzy obydwoma półkulami mózgu skłaniający do wykonania kontroli badaniem TK głowy.
Lek Depakine ma wiele zastosowań, nie tylko w padaczce, ale także np. w celu stabilizacji nastroju. Farmakoterapia, zwłaszcza w odniesieniu do funkcji neuropsychiatrycznych, wymaga bezwzględnie nadzoru specjalisty, który przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku musi osobiście przebadać syna. O ile opisywana nadpobudliwość i zaburzenia koncentracji uwagi spełniałyby kryteria ADHD potwierdzone przez psychologa klinicznego, to wówczas istniałyby potencjalnie wskazania do zastosowania od 6-tego roku życia leku takiego jak np.: Medikinet, Concerta lub Strattera.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-05 09:18