Ból brzucha i ucisk w splocie słonecznym - Bisacodyl, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 4 lutego 2023, Imieniny: Andrzeja, Weroniki
Porady Eksperta

Ból brzucha i ucisk w splocie słonecznym

Pytanie dotyczy: Bisacodyl


Witam od ponad 7 dni mam ból brzucha tuż pod klatką piersiową. Ból jest o tyle dziwny, że nie boli tylko uciska. Ból nie jest trwały i często są spokojne momenty. Do tego bez ustanku czuję uczucie ucisku w splocie słonecznym i na mostku. Mój brzuch nie jest nadęty, nie mam innych objawów. Wydalam kał i mocz codziennie i nie ma zmian. Ktoś mi zasugerował że to może być wątroba - dodam że lubię tłuste (bita śmietana, majonez, golonko) rzeczy a nadwagi nie mam. Byłem u lekarza rodzinnego kilka dni temu przepisał mi tabletki na przeczyszczenie Bisacodyl.

Miałem takie same bóle rok temu o tej samej porze roku i wtedy zostałem wysłany do szpitala na rektoskopje. Nic nie wykryto jednak siedmiodniowa dieta (woda i lewatywa kilka razy dziennie) wyeliminowały ból brzucha. Nie miałem robionego USG. Proszę o pomoc.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Panie Marku,
proponuję konsultację u doświadczonego lekarza specjalisty rehabilitacji a jeszcze lepiej u specjalisty terapii manualnej. W Pana przypadku prawdopodobnie chodzi o okresowo patologicznier wzmożone napięcia mięśniowe w obrębie tułowia na tle zmian czynnościowych w kręgosłupie, często powiązanych ze stresem. Z kolei napięcia mięśniowe tułowia moga powodować stany dyskinetyczne w obrębie przewodu pokarmowego. Konieczna jest jednak konsultacja któregoś z ww. specjalistów.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27