Ból gałki ocznej - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Ból gałki ocznej

Pytanie dotyczy: ból oka, ból głowy


Witam

Chciałbym zasięgnąć porady Pana Doktora w imieniu mojej dziewczyny ponieważ bardzo się o nią martwię. Poniżej przedstawiam krótkie streszczenie choroby. Mogę również dołączyć szereg badań neurologicznych, postaram się jak najszybciej je zeskanować i dosłać.

Pacjentka lat 23
Rozpoczęcie objawów 2 stycznia 2009 r.

Początkowo silny ból lewostronny tylnej części głowy oraz ból gałki ocznej w postaci odśrodkowego ciągnięcia oka, od lewej strony nosa. Po 2 tygodniach wycofanie się bólu głowy, pozostał ból gałki ocznej. Następnie pojawienie się uczucia nieswojej, obcej części lewej strony twarzy utrzymujący się do dnia obecnego. Z tym uczucie napięcia prawej strony twarzy i głowy (uczucie ciągnięcia, ściągania, napięcia: twarzy, głowy z prawej strony), oraz uczucia luźnej lewej strony pleców i twarzy oraz napięcia strony prawej pleców i ręki. Dziewczyna cały czas twierdzi i wypytuje mnie czy jej twarz/bark przypadkiem nie opada, nic zewnętrznie tego nie sugeruje, według mnie twarz i bark jest w jak najlepszym porządku niestety to uczycie nie ustępuje. Cały czas jest w napięci nerwowym, zestresowana tym stanem i nie może przestać o tym myśleć.
Przez długi czas chodziła na masaże, aby rozmasować spięte mięśnie, ale niestety bez rezultatów. Ma przepisane laki od neurolog niestety nie pamiętam nazwy, ale postaram ją dosłać z wynikami badań.

Uprzejmie proszę o pomoc ponieważ boję się o jej stan psychiczny.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Marcinie,

Opisane przez Pana dolegliwości, które wystąpiły u Pana dziewczyny ponad 3 lata temu wymagały wykonania wówczas badania angio-TK głowy celem wykluczenia śródczaszkowych zmian naczyniowych. Wskazane jest leczenie pod nadzorem neurologa. Niezbędne jest podmiotowe i fizykalne badanie lekarskie wykonane przez specjalistę, w oparciu o które można ustalić dalsze postępowanie. Ze względu na ryzyko zakrzepicy naczyń mózgowych przeciwwskazane jest stosowanie antykoncepcji i obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu.

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29