Ból głowy - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 9 lutego 2023, Imieniny: Cyryla, Apoliny
Porady Eksperta

Ból głowy

Witam serdecznie i bardzo dziękuję za odpowiedź. Pisałam w sprawie pernamentnego bólu głowy u szczytu czaszki. Przeprowadzone do tej pory badadania(okulista, neurolog, przepływy tętnic, USG tarczycy, zdjęcie panoramiczne zębow, rezonans z kontrastem, Western blot) OK. Pan doktor polecił rozważenie leczenia Amitryptyliną. W związku z tym moje pytanie. Czy jesli lek okaże się skuteczny w likwidowaniu bólu głowy- będę skazana na jego zażywanie długoterminowe? czy on leczy u źródła czy tylko tłumi ból?generalnie jestem antylekowa a leki przeciwdepresyjne mnie przerażają.
I ostatnie pytanie gdyby Pan doktor był łaskaw odpowiedzieć. Czy western blot i rezonans wykluczają neuroboleriozę, czy zasadnym jest pobieranie płynu z kregosłupa?(spotkałam się z taką sugestią, niemniej samo badanie jest trochę ryzykowne)
Bardzo dziekuję i pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Bożeno,

Po wykonanej przez Panią kompleksowej diagnostyce, badaniem referencyjnym w kierunku wykluczenia boreliozy bez konieczności pobierania płynu mózgowo-rdzeniowego mogłoby być badanie jej obecności metodą PCR ( Polymerase Chain Reaction ) z próbki krwi. Wykonane badania MR i WB nie potwierdzają całkowicie nieobecności tej choroby u Pani.
Leczenie Amitryptyliną w tym przypadku bólu głowy mogłoby trwać co najmniej kilka tygodni - do kilku miesięcy. Lek ten nie jest
środkiem przeciwbólowym, lecz leczącym "u źródła" - przyczynowo.


Pozdrawiam serdecznie,

dr n.med. Sławomir A.P. Graff

specjalista neurolog


www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-08 11:04