Ból głowy - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Ból głowy

Witam, mam 20 lat i jestem kobietą. Od około trzech lat mam silne bóle głowy. Zazwyczaj bóle trwają cały dzień i towarzyszy im poczucie nudności. Dwa lata temu byłam z tego powodu w szpitalu, na oddziale neurologicznym, miałam robioną tomografię i angio mf, jednak badania nic nie wykazały, lekarz stwierdził, że to migrena. Po pobycie w szpitalu miałam jeszcze kilka wizyt u neurologa, jednak zawsze kończyło się to tylko przypisywaniem kolejnych leków, po braniu których czułam się fatalnie, a mianowicie ciągle byłam słaba, zmęczona, spowolniona. Po jakimś czasie po bez skutkowych wizytach u lekarza, zaprzestałam ich. Przyzwyczaiłam się, że co jakiś czas bardzo mocno boli mnie głowa, biorę dużo środków przeciw bólowych i jestem wtedy wyłączona z normalnego życia. Jednak ostatnie bóle głowy diametralnie się zmieniły i to mnie zaniepokoiło, kiedy boli mnie głowa, odczuwam bardzo silny ucisk w tyle głowy, szczególnie przy ruchu np. gdy wstaję, wtedy też czuję że chcę wymiotować, jednak muszę zaznaczyć, że nigdy do tego nie dochodzi. Kolejne objawy jakie wstępują kiedy boli mnie głowa, to zawroty głowy, wtedy też bardzo słabo widzę i wszytko rozmywa mi się przed oczami zwłaszcza gdy patrzę z bliska. Na ten silny ból z tyłu głowy nie pomagają mi żadne tabletki przeciw bólowe, jest to naprawdę nie do zniesienia. Bardzo martwi mnie to, że ból pochodzi dokładnie z tego samego miejsca i ma postać ucisku czy też uwierania. Co może oznaczać ten ból? Co powinnam zrobić? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. key.g,

Migrena jest chorobą bardzo powszechną i w naszym społeczeństwie cierpi na nią (choć w różnym stopniu) co ósma osoba. Pani rodzaj migreny
wykazuje cechy transformacji do do charakteru bólu, nie wiadomo jednak nic o jej częstości, a to implikuje dalsze leczenie. O ile napady bólu głowy, nudności, zawroty i zaburzenia widzenia występują nie częściej niż 1x/ tydzień, to stosuje się lek doraźnie z grupy tryptanów. O ile dolegliwości są częstsze to podejmuje się leczenie profilaktyczne, które też wymaga uzgodnienia z neurologiem. Niekiedy konieczna jest eliminacja pewnych składników diety, zwłaszcza używek. Nie wolno stosować preparatów antykoncepcyjnych. Konieczne może być długotrwałe, zapobiegawcze stosowanie leku z grupy preparatów np. przeciwdrgawkowych lub betaadrenolityka. Diagnostkę warto uzupełnić badaniem USG Doppler + TCD tętnic szyi i wewnątrzczaszkowych z próbą hiperwentylacyjną dla oceny potwierdzającej migrenę, a jednocześnie wykluczającej inne możliwe przyczyny naczyniowe Pani choroby.
Należy spodziewać się, że z wiekiem dolegliwości będą u Pani łagodniały samoistnie.

Serdecznie pozdrawiam,
dr n. med. Sławomir A.P.Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27