Ból kostki - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Ból kostki

Pytanie dotyczy: ból kostki


Witam !
Mam 12 lat i ostatnio dowiedziałam się że mam jakby drugą kostkę na stopie boli mnie ona gdy jestem bo dłuższym marszu lub jak wstaje. Byłam u ortopedy i muszę mieć operacje, trzeba tą kostkę podciąć i i wszczepić ścięgna potem 3 dni w szpitalu i 6 tygodni w gipsie dostałam już skierowanie do szpitala...chciałam się zapytać czy to będzie bardzo boleć podczas operacji a także już po operacji oraz czy stopa będzie potem całkiem sprawna? ???


Czekam na odpowiedź : Ola

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Droga Olu, gratulacje za odwagę i dojrzałość. Jesteś najmłodszą pacjentką, która zwraca się do mnie z prośbą o radę drogą internetową. Mimo, że z pierwszej specjalności jestem chirurgiem, wychodzę z założenia, że w przypadku większości schorzeń, czy podobnych problemów, najpierw należy spróbować leczenia zachowawczego, a dopiero potem podejmować decyzję o operacji. Zasada ta tym bardziej dotyczy pacjentów w okresie wzrostu.

Szkoda, że ani słowem nie wspominasz czy stosowano u Ciebie jakąkolwiek próbę leczenia zachowawczego. Niezależnie jednak od tego proponuję aby Rodzicie wybrali się z Tobą do jeszcze innego, być może bardziej doświadczonego ortopedy z prośbą o konsultację i kwalifikację do sposobu leczenia opisywanej przez Ciebie dolegliwości. Nie widząc Cię, nie mogę bardziej szczegółowo wypowiadać się na ten temat.

Gdyby jednak operacja okazała się naprawdę konieczna, nie obawiaj się bólu podczas samego zabiegu, natomiast zwykle w okresie pooperacyjnym występuje ból, ale jest on do zniesienia. Odpowiedź na pytanie czy po operacji Twoja stopa będzie w pełni sprawna uzależniona jest zarówno od jakości wykonanego zabiegu jak i od programu rehabilitacji, koniecznej po każdym zabiegu operacyjnym i po każdym dłuższym unieruchomieniu.

Mimo dużej dojrzałości jak na Twój wiek, zdajesz sobie sprawę, że decyzja na temat sposobu Twojego leczenia należy do Twoich Rodziców.

Serdecznie Cie pozdrawiam

Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29