Ból kręgosłupa. - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 19 października 2021, Imieniny: Piotra, Ziemowita
Porady Eksperta

Ból kręgosłupa.

Dzień dobry. Często mam bóle kręgosłupa, gdy się schylam, zginam, ćwiczę na lekcjach wychowania fizycznego itd. Ostatnio byłem na badaniach i napisano mi, że mam płytkie, długo-łukowe,prawostronne odchylenie osi kręgosłupa piersiowego. Dyskretnie pogłębioną kyfozę w odcinku górnym.
Niepełne spojenie łuku kręgu S1: wariant budowy. Dyskretne lewostronne- prawostronne odchylenie osi kręgosłupa lędźwiowego. Czy to co mam jest poważne??? Trzeba to leczyć, jeśli tak to jak?

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Opisane zmiany kręgosłupa odpowiadają zmianom stanowiącym wadę anatomiczną złożoną, określaną jako kyfoskolioza z tarnią dwudzielną. Stan ten nie stanowi w tym przypadku w żaden sposób zagrożenia dla życia, jednak wymaga systematycznego, wieloletniego stosowania rehabilitacji. Konieczne jest leczenie fizjoterapeutyczne, aby nie doszło do niepełnosprawności, która może zagrażać, gdyby pojawiły się dalsze powikłania tej wady. Polecam kontakt z lekarzem specjalistą rehabilitacji medycznej i poddanie się jego wskazówkom.
Będąc osobą w młodym, rozwojowym wieku należy mieć nadzieję na możliwość odniesienia jeszcze dużych sukcesów rehabilitacyjnych w tym przypadku.

Serdecznie
pozdrawiam,

dr n. med. Sławomir
Graff
specjalista neurolog

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

apteczka domowa

macie swoje hity które polecacie do domowej apteczki? Szczeólnie z myślą o...

majaka | 2021-10-19 11:09

RATUNKU POMOCY = 516 809 201

[B][U][COLOR="Olive"]MALUTA MILCZY ZE ZŁYMI LEKAMI I LEKCEWAŻENIEM PROCEDUR I...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2021-10-19 08:26