Ból kręgosłupa. - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka
Porady Eksperta

Ból kręgosłupa.

Witam Pana. Od dłuższego czasu mam bóle kręgosłupa podczas ćwiczeń na wychowaniu fizycznym, schylania się, zginania, robienia czegoś itd. na badaniach napisali mi, że mam płytkie, długo-łukowe, prawostronne odchylenie osi kręgosłupa piersiowego. Dyskretnie pogłębioną kyfozę w odcinku górnym.
Niepełne spojenie łuku kręgu S1:wariant budowy. Dyskretne lewostronne- prawostronne odchylenie osi kręgosłupa lędźwiowego. Czy to jest poważne?? trzeba to leczyć?? Proszę o szybką odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Panie Pawle,
z podanego przez Pana opisu zdjęcia kręgosłupa wynika, że występuje u Pana zespół niewielkich wad w budowie i funkcjonowaniu kręgosłupa, które poprzez zwiększoną tendencję do patologicznych napięć mięśniowych mogą nie tylko powodować skłonność do zespołów bólowych, ale także do różnych dolegliwości nerwicowych.
Tego typu zmiany wymagają szczególnie zdrowego stylu życia i systematycznie zwiększonej aktywności fizycznej, jednak bez większych przeciążeń.
Moje zalecenia może Pan po przemyśleniu próbować realizować sam, ale lepiej, jeśli zgłosi się Pan w tej sprawie do doświadczonego rehabilitanta (najlepiej lekarza).
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52