Ból kręgosłupa - Ibuprom, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Ból kręgosłupa

Pytanie dotyczy: Ibuprom


Witam.Mam pytanie odnośnie bólu kręgosłupa.Chodzi tu o moja mamę.parę lat temu robiąc prześwietlenie kręgosłupa wykryto u niej szczeliny między kręgami,spowodowane najprawdopodobniej dość ciężką pracą.W tamtym okresie ból był jednak nie był tak ciężki jak jest teraz.Z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej,mama praktycznie nie chodzi.Była jakiś czas temu u lekarza,jednak ten stwierdził,że to wynik nadwagi.Muszę tutaj nadmienić że mama może i ma nadwagę jednak ta nadwaga pojawiła się po odstawieniu środków na menopauzę.To co wtedy powiedział lekarz nie dając jej dojść do słowa wpłynęło znacznie na moją mamę,która teraz po prostu nie chce iść ponownie do jakiegoś lekarza aby cokolwiek zacząć robić a widzę,że jest coraz gorzej z nią.Panie doktorze co mam teraz zrobić do kogo się udać żeby lekarz potraktował moją mamę należycie,czy w ogóle jest możliwość aby ten ból zminimalizować bądź jeśli jest to możliwe zlikwidować.Mieszkamy niedaleko Wrocławia jeśli zna pan jakiś dobrych lekarzy proszę podać mi adres placówki abyśmy mogły się tam udać.Pozdrawiam serdecznie i proszę o pilną odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Wioletto,

W przypadku Pani matki z chorobą kręgosłupa należy wyjaśnić rodzaj szczeliny, o której Pani wspomina. W tym celu należy wykonać badanie MR tego odcinka kręgosłupa, w którym stwierdzano szczelinę. Następnie z wynikiem badania i z mamą należy zgłosić się do neurologa. Mógłbym polecić Pani placówkę we Wrocławiu - Klinikę Neurologii, w której
kierownikiem jest pan profesor Ryszard Podemski.

Póki się Panie tam dostaniecie, można objawowo stosować przez kilka dni dostępne bez recepty leki : Ibuprom - maksymalnie 3 x 2 tabl. oraz Ranigast 2 x 1 tabl. na osłonę żołądka. Ważne jest też ułożenie chorej. Powinna leżeć na wznak z wezgłowiem uniesionym o kąt 30 stopni i z uniesieniem obu nóg zgiętych w biodrach i kolanach o kąt 90 stopni z podparciem pod łydki.

Serdecznie pozdrawiam,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27