Ból kręgosłupa - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 21 września 2023, Imieniny: Mateusza, Hipolita
Porady Eksperta

Ból kręgosłupa

Pytanie dotyczy: leczenie, terapia manualna, akupunktura, pulsujący ból


Od paru lat męczy mnie tępy ciężki, pulsujący ból z lewej strony na wysokości żołądka, ale z tylu- bliżej kręgosłupa z promieniowaniem do przodu w kierunku pachwiny. Ograniczony skręt w lewo- z powodu bólu.

Rezonans magnetyczny wykazał narośl kostną-, ale po prawej stornie kręgosłupa, oprócz tego są stany zwyrodnieniowe na kręgosłupie, sklerotyzacja, natomiast nic z wymienionych rzeczy nie nadaje się zdaniem lekarza do operacji. USG jamy brzusznej prawidłowe, sprawy ginekologiczne w normie.
Zabiegi: ćwiczenia, masaż, solux- dały rezultaty doraźne i krótkofalowe.
Od tygodnia ból nasilił się do tego stopnia, ze nie stele w stanie funkcjonować bez środków przeciwbólowych, konkretnie- Zalidiar.
Proszę o pomoc, nie wiem, w którym kierunku powinnam iść. Lekarz neurolog, do którego chodzę póki, co opiera się na wspomnianych zabiegach. Być może zostało coś przeoczone?

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Halino,
zabieg operacyjny w schorzeniach kręgosłupa jest najczęściej ostatecznością po wyczerpaniu leczenia zachowawczego i nie daje gwarancji poprawy. Podstawą powinno być kompleksowe leczenie rehabilitacyjne pod nadzorem doświadczonego lekarza.

Leki przeciwbólowe nawet jeśli dają przejściową ulgę, stosowane dłużej prowadzą do uszkodzenia narządów miąższowych i śluzówki przewodu pokarmowego, co w efekcie nasila zmiany zwyrodnieniowe i związane z nimi bóle.
W takich przypadkach warto spróbować fachowej pomocy metodami terapii manualnej i akupunktury.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38