Ból kręgosłupa po wypadku - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka
Porady Eksperta

Ból kręgosłupa po wypadku

Pytanie dotyczy: ból kręgosłupa


Tydzień temu zostałam potrącona przez samochód. Zostałam przewieziona do szpitala, powiedziałam zgodnie z prawdą, że boli mnie prawa stopa i że po wypadku nie mogłam się podnieść z powodu silnego bólu pleców. W tamtym momencie bólu pleców już nie było więc wykonane zostało tylko RTG nogi, które nic nie wykazało, została postawiona diagnoza, że noga jest stłuczona i zostałam puszczona do domu. Następnego dnia bolało mnie już wszystko, zaniepokoiło mnie to, że nie mogę podnieść lewej nogi, miałam jakby blokadę. Towarzyszył mi przy tym ból w okolicach biodra. Miałam zrobione RTG okolicy lędźwiowej które także nic nie wykazało, następnie USG jamy brzusznej i też wszystko jest w porządku, badania krwi, gdzie nie jest w normie: MCV 103, MCHC 31.7, MPV 5.7, oraz moczu gdzie KET 5 mg/dL, LEU Ca15 Leu/uL. Został mi jeszcze jeden problem. Od tamtego czasu bolą mnie też plecy, w okolicy kręgosłupa piersiowego (a przynajmniej tak mi się wydaje, że w tym miejscu bo ból promieniuje), gdy za długo stoję lub siedzę, lub gdy "źle się położę". Ból jest piekący, czasem mam drętwienie lub ból przypominający reumatyzm rąk i/lub nóg, przechodzące przez całe kończyny, dolegliwości te są chwilowe, ale dosyć częste. Lekarz powiedział, że może to być uraz kręgosłupa, zlecił mi badanie RTG. W opisie badania jest napisane: "Zaznaczona prawoboczna skolioza górnego odcinka kręgosłupa piersiowego. Wysokość trzonów prawidłowa". Zaznaczam, że wcześniej nie miałam takiego bólu, pojawił się dopiero po tym wypadku. Dr zasugerował mi, że ból może być przez skoliozę - o której wcześniej nawet nie wiedziałam i na moje oko jest niewielka. Z tym, że wydaje się być dosyć dziwnym to, że ta skolioza daje o sobie znać akurat teraz. W czwartek mam się do niego zgłosić z tym prześwietleniem. Czy możliwe, że nie mam żadnego urazu? Skąd może brać się ten ból?

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Anito,
podstawą skutecznego leczenia jest prawidłowa diagnoza, do której należy dążyć w każdym przypadku, a szczególnie w sytuacji takiej jak obecna u Pani.
Nie znaczy to, że wskutek tego urazu doszło do poważnych uszkodzeń.
W przypadku potrąceń przez samochód nawet bez poważnych uszkodzeń narządu ruchu czy narządów wewnętrznych dolegliwości bólowe z reguły utrzymują się przez okres paru czy nawet kilku tygodni. Z jednej strony nie ma powodów do niepokoju z powodu bólów odczuwanych w tydzień po urazie, ale z drugiej strony należy zachować czujność i w razie potrzeby konsultować się z lekarzem. Wierzę, że w Pani przypadku w niedługim czasie bóle ustąpią.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52