Ból palucha i ból pod żebrami - Cholestil, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 22 września 2023, Imieniny: Tomasza, Maurycego
Porady Eksperta

Ból palucha i ból pod żebrami

Pytanie dotyczy: Cholestil


Od mniej więcej roku marzną mi stopy, szczególnie duże paluchy. Nawet w upały muszę spać w skarpetkach bo to zimno pomału przechodzi w ból, zwłaszcza paluchy, i nie mogę usnąć.
Ostatnio duży palec u lewej nogi boli mnie prawie non stop. Nie jest ani czerwony, ani spuchnięty, boli mnie głównie czubek i ta część pod paznokciem. Ma taką samą temperaturę jak pozostałe palce.

Druga sprawa to ból pod żebrami. Te bóle przemieszczają się. Raz są po prawej stronie (najczęściej), raz po lewej albo i z tyłu, wszystko na jednej wysokości. Są kłująco, piekące. Czuję to swoje "wnętrze" nawet podczas energicznego chodzenia, Każdy krok to jest ukłucie. Boli mnie po większych wysiłkach, po obfitszym jedzeniu. Oczywiście tego ostatniego staram się unikać. W związku ztymi bólami lekarz skierował mnie na badania USG jamy brzusznej, które są w normie i przepisał mi Panzol po 1 tab. dziennie na czczo i trzy razy dniennie Cholestil, twierdząć, że to kiepska praca dróg żółciowych.
Przyjmuję te leki od przeszło dwóch miesięcy i nic mi nie jest lepiej - powiedziałabym, że bółe się nasilają. A teraz podam wyniki badania USG wykonanego 16.06.2010 - " wątroba prawidłowej wielkości o nieco wzmożonej i nierównomiernej echogeniczności miąższu, w seg III drobna torbiel z cienkościenną przegrodą, w seg. IV obszary nierónobez zmian ogniskowych z prawidłowej średnicy strukturami naczyniowymi. Pęcherzyk żółciowy prawidłowej wielkości, nie zawiera złogów. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka prawidłowej wielkości, bez istotnych odchyleń od normy. Śledziona niepowiększona. Nerki prawidłowej wielkości (-w osi długiej: prawa 118mm, lewa 115 mm) drobne zwłóknienia w miąższu nerek, najprawdopodobniej w ścianach naczyń, nerka lewa zawiera drobną torbiel o śr. 8mm, z cienkościenną przrgrodą i mleczkiem wapiennym, poz tym obie nerki bez zastoju moczu, kamicy i ognisk patologicznych odbić tkankowych. Przestrzeń zaotrzewna bez zmian. Aorta brzuszna o prawidłowej średnicy. Pęcherz moczowy bez nieprawidłowych odbić (echogeniczność mięsnówki nieco niejednorodna, w ścianie tylnej drobne hypoechogeniczne ognisko śr 12 mm, mięśniak, najprawdopodobniej).

Wyniki badania krwi: OB 16 mm; CRP ilościowo

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Ewo,
proponuje zrobić badanie krwi na poziom cukru, a jeszcze lepiej tzw. krzywą cukrową oraz badanie dopplerowskie naczyń kończyn dolnych oraz zdjęcie kręgosłupa piersiowo-lędźwiowego.
Jest bardzo prawdopodobne, że głównym powodem Pani dolegliwości są zmiany w obrębie kręgosłupa. Warto także wykluczyć lub potwierdzić tzw. angiopatię cukrzycową. Leczenie powinno być uzależnione od rozpoznania, które na razie jest niejasne.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 15:12

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38