Ból pleców, zawroty głowy, brak siły, ciężkie powieki - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 27 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Przybysława
Porady Eksperta

Ból pleców, zawroty głowy, brak siły, ciężkie powieki

Pytanie dotyczy: drżenie rąk, ból grzbietu, pleców


Witam, mam 18 lat i od kilka lat problem, ogólnie od kiedy pamiętam drżą mi ręce (trzymam je prosto, a minimalnie drgają), ogólnie miałem to gdzieś i nie wiem czy to ma związek z sprawą, ale przejdźmy dalej. Od pewnego czasu odczuwam ból pleców gdy stoję w miejscu (już po 1-2 min) i jak się schylam, ale dzisiaj to już mnie przeraziło ponieważ przy schylaniu i przenoszeniu pustych skrzynek od piwa (czyli praktycznie mówiąc wnet zerowy wysiłek) strasznie zaczęły boleć mnie plecy, więc wyprostowałem się i zrobiło mi się jasno przed oczyma, ból pleców był jeszcze większy, miałem małe zawroty głowy, brak siły, wszystko mnie bolało, oddychałem głęboko, a czułem jak bym nie mógł złapać tchu (problem z oddychaniem) i miałem strasznie ciężkie powieki i do tego przekrwione oczy. Gdy wróciłem do domu położyłem się na godzinę do łóżka, trochę pomogło, ból ustał, usiadłem do komputera i wszystko git, ale jakieś 10 min temu na chwile przestałem się opierać o oparcie krzesła przy komputerze (max 30 sec) i ból wrócił, gdy się opieram nie jest taki uciążliwy, ale gdy tylko przestaje się opierać nie mogę wytrzymać, ale na szczęście na razie mam tylko problem z plecami, bo głowa itp na razie ok.

Miewałem takie coś wcześniej, ale ograniczało się do bólu pleców krótkotrwałego.

Pale papierosy (nałogowo, około 10 fajek dziennie), okazyjnie pije alkohol.

Ból głównie tyczy się kręgosłupa, więc proszę o poradę neurologa, bo podejrzewam ze to coś z układem nerwowym

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz. P. Xern,

Bóle grzbietu, które Pan odczuwa, np. przy schylaniu się lub dłuższym utrzymywaniu nie zmienionej pozycji, mogą wynikać z wady postawy lub zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Drżenie rąk, na które Pan cierpi jest związane zapewne z nałogowym paleniem tytoniu. Podobnie z tego powodu mogą być problemy z oddychaniem, uczucie ciężkich powiek i przekrwienie spojówek.
Po 5 latach od całkowitego zaprzestania palenia organizm w pełni regeneruje się. Należałoby zgłosić się na konsultację do neurologa, który po przeprowadzeniu z Panem szczegółowego wywiadu lekarskiego i zbadaniu fizykalnym, będzie mógł zaproponować odpowiednie badania dodatkowe, np. rentgen kręgosłupa. W tak młodym jak u Pana wieku, dolegliwości bólowe kręgosłupa często udaje się w pełni usunąć, ale należy jak najszybciej podjąć leczenie i rehabilitację.


Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-26 06:21