Ból podczas skłonu - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 21 września 2023, Imieniny: Mateusza, Hipolita
Porady Eksperta

Ból podczas skłonu

Pytanie dotyczy: podwichnięcie stawu, ból, skłon


Witam, uczęszczam na siłownię od paru lat. Do tej pory nie miałem żadnych problemów. Od kilku dni odczuwam ból na części pośladkowej ( ta zewnętrzna górno-boczna część ) tylko lewej nogi, gdy wykonam wykrok tej bolącej nogi a następnie skłon tułowia w przód w celu rozciągnięcia mięśni kulszowo-goleniowych. Ból się nasila gdy dodatkowo do tego skłonu dodam lekki obrót tułowia w stronę tej nogi. Podczas chodzenia i innych czynności nie mam problemów, lecz gdybym maszerował a nogę miał wyprostowaną w kolanie i wykonał głębokie zgięcie w stawie biodrowym też odczułbym ból. Podczas ćwiczeń na siłowni bólu nie odczuwam.
Na ten czas staram się częsciej rozciągać grupę kulszowo-goleniową. Może Pan mógłby mi coś doradzić, co mogłoby mi pomóc w tej sytuacji?

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Panie Marku,
podejrzewam, że w grę u Pana wchodzi albo niewielkie podwichnięcie stawu krzyżowo-biodrowego albo blok mięśniowy w obrębie któregoś z mięśni pośladkowych. Weryfikacji moich przypuszczeń można dokonać głęboką palpacją okolicy tego tego stawu i okolicy talerza biodrowego nawet samemu, ale lepiej kiedy dokona tego inna osoba, znająca zasady akupresury. Najczęściej taka dolegliwość ustępuje po akupresurze. Gdyby
mimo akupresury ból utrzymywał się nadal, wtedy najlepiej skorzystać z konsultacji lekarza specjalisty akupunktury lub terapeuty zajmującego się terapią manualną.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 15:12

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38