Ból ręki - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira
Porady Eksperta

Ból ręki

Witam serdecznie.
Mam 57 lat. Od ponad tygodnia boli mnie lewa ręka. Ból obejmuje część od palców do łokcia a niekiedy nieco powyżej łokcia. Część zewnętrzna ręki od strony małego palca w wzwyż jest podrażniona. Ból jest czasami ostry jakbym rękę nakłuwała czymś ostrym dodatkowo ciągle się przemieszcza od palców do łokcia.
Natomiast ręka od spodu jest obolała i położenie jej np. na stole sprawia mi ból. Na ręce nie widać zmian. Niekiedy ręka w nocy mi drętwieje. Mając nadzieję, że jest to przejściowe robiłam okłady rozgrzewające ale to nic nie pomogło.Nie wiem jaka może być tego przyczyna i do kogo ew. powinnam się zwrócić? Niepokoi mnie to tym bardziej, że choruję na arytmię serca. Jestem po 2 zabiegach RF/PVI/
z powodu AF. Z powodu nadal występowania arytmii jestem przed ponownym zabiegiem co uniemożliwia mi przynajmniej na razie przyjmowanie innych leków.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Anno,

Opisywany ból lewej ręki i przedramienia może być spowodowany obwodowym uszkodzeniem nerwów tej kończyny - najprawdopodobniej n. łokciowego w rowku tego nerwu. Aby to wyjaśnić należy wykonać badanie neurofizjologiczne w pracowni EMG z oceną szybkości przewodnictwa tego nerwu. Trudno w tej chwili wykluczyć bez badania inną możliwą przyczynę, a mianowicie dyskopatię szyjną, co skłaniałoby do wykonania także badania RTG odcinka szyjnego kręgosłupa w 2 prostopadłych projekcjach. Z wynikami tych badań należałoby zgłosić się do konsultacji u neurologa. Tylko w niektórych przypadkach tzw. zespołu rowka nerwu łokciowego stosuje się leczenie operacyjne. Na ogół jednak te dolegliwości ustępują po leczeniu farmakologicznym i rehabilitacji.

Serdecznie pozdrawiam,

dr n.med. Sławomir A.P.Graff
specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24