Ból stawów, problemy z tarczycą - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 4 lutego 2023, Imieniny: Andrzeja, Weroniki
Porady Eksperta

Ból stawów, problemy z tarczycą

Od kilku lat mam problemy z tarczycą. robiłam badania z których wynika: usg- gruczoł tarczowy powiększony w zakresie prawego płata i szczególnie cieśni,liczne konglomeraty guzków. Biopsje -rozpoznanie to struma nodosa kolloides.hormony tsh -3,15, ft4-10,8.niepokoi mnie wynik przeciwciał anty tpo-202,skąd takie miano -nie stwierdzono w biopsji nacieków limfocytarnych i ob wynosi 4.obniżone są też limfocyty 1,11( norma 1,12 -4,73), Lym %23,2(25-45) od dawna w badaniach wychodził mi niski poziom leukocytów obecnie mam 4,8 a wiec w normie. odchylenia w normie badań krwi to wynik bazocytów 1,3 (0-1)i jakieś jakieś przesunięcia w wielkości retikulocytów.Od dłuższego czasu, (pewnie od lat) z przerwami miewam stany podgorączkowe ok 37,3.Od ponad pół roku bolą mnie ręce i zdarzają się opuchnięcia, nie dokucza mi zbytnia sztywność. dodam,że na jednej dłoni na2 stawach skóra zgrubiała i jest łuszcząca szczególnie rano ma brzydki sinawy odcień jakby brudny. Maść przepisana w czerwcu przez dermatologa nie przyniosła poprawy.W związku z tym ,że w rodzinie wystąpiła choroba autoagresywna zrobiłam badania aso -25, czynnik reumatoidalny rf- 6,3, odczyn wallera rosego

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Izo,
jak na pacjentkę zbyt szczegółowo analizuje Pani wyniki badań, z których jak widać niewiele wynika a dolegliwości Pani utrudniają życie.
Proponuję podejście bardziej holistyczne Proszę przeanalizować swoje najważniejsze problemy życiowe i ich wpływ na stan psychiczny. Proszę pomyśleć o ich optymalnym rozwiązaniu. Ponadto proszę przyjrzeć się swojemu sposobowi odżywiania i ogólnemu stylowi życia, szczególnie pod kątem różnych używek.
Wygląda na to, że Pani dolegliwości w dużej merze są uzależnione nie tylko od zaburzeń funkcji tarczycy, ale także całego układu hormonalnego, a szczególnie od funkcjonowania nadnerczy, które jest ściśle powiązane ze stresem.
To co piszę wydaje mi się istotne w Pani przypadku, ale nie jest to próba postawienia pełnej diagnozy. Proszę postarać się o wizytę u doświadczonego lekarza z dużym doświadczeniem ogólnomedycznym a nie tylko wąskospecjalistycznym.
Życzę powodzenia najpierw w prawidłowej diagnozie a potem w leczeniu.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27