Ból u nasady kości piszczelowej. - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 1 lutego 2023, Imieniny: Brygidy, Ignacego
Porady Eksperta

Ból u nasady kości piszczelowej.

Pytanie dotyczy: naciągnięcie mięśni, maść rozgrzewająca, noga, kość piszczelowa


Witam! Wczoraj udałem się na halę pograć w piłkę i nagle pojawił się ból u nasady kości piszczelowej(u góry, niżej kolana). Dziś grając w piłkę pojawił się ten ból także w drugiej nodze. Chciałbym się zapytać czy to może być coś groźnego i jak to leczyć. Czy to tylko zwykłe przemęczenia(jestem dość aktywny fizycznie) czy może być to jakiś stan zapalny? Z góry dziekuję.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Panie Krzysztofie,
najbardziej prawdopodobnym jest, że przyczyną pańskich bólów jest przeforsowanie, szczególnie jeśli grał Pan w piłkę bez należytej rozgrzewki. Więc chyba przyczyną tych bólów jest naciągniecie przyczepów mięśni czworogłowych uda.
Sprawa trwa tak krótko, że wystarczy przez okres paru dni wstrzymać się od większych wysiłków fizycznych z chodzeniem na dłuższe dystanse włącznie. Dobrze byłoby ponadto w obydwie nogi, a szczególnie w okolice bólu wetrzeć jakąś maść rozgrzewającą, najlepiej którąś z używanych przez sportowców.
Jeśli do tygodnia dolegliwości te nie ustąpią, proszę udać się do ortopedy.
Do tego typu dolegliwości nawet po niezbyt dużym wysiłku skłonni są osobnicy, u których podobne, dłużej trwające dolegliwości pojawiały się w okresie pokwitania, a które doświadczeni ortopedzi (niestety nie wszyscy potrafią rozpoznawać to schorzenie) rozpoznawali jako martwicę aseptyczną guzowatości kości piszczelowej - tzw. chorobę Osgood-Schlattera.

Pozdrawiam Pana
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-01 07:31