Ból w potylicy - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 1 lutego 2023, Imieniny: Brygidy, Ignacego
Porady Eksperta

Ból w potylicy

Witam.
Mam 55 lat. Mój problem to pojawiające się bóle głowy w okolicy potylicy po prawej stronie. Ból nie jest tępy ale bardzo ostry i nagły. Trwa kilka sekund ale jest na tyle silny, że doznaję chwilowego tzw.paraliżu czyli nie jestem w stanie zrobić kroku lub się poruszyć. Coś na zasadzie zwarcia. Chwile takie staram się przeczekać w bezruchu. Takie ataki bólu pojawiają się co jakiś czas. Dawniej ból taki pojawiał się bardziej po środku ale od jakiegoś czasu odczuwam go po prawej stronie potylicy. Nie wiem czy ma to jakiś związek ale co jakiś czas mam również problem ze wzrokiem również po prawej stronie. Doznaję falowania obrazu oraz ubytki w polu widzenia które mijają po kilku minutach. Moją dodatkową chorobą są arytmie serca /napadowe migotanie przedsionków/. Nie wiem czy pojawiające się bóle w potylicy mają zawiązek z zaburzeniami widzenia? czy z zaburzeniami pracy serca gdzie oprócz problemów ze wzrokiem miałam również incydenty niedokrwienia mózgu. Czy wszystkie dolegliwości z głową mają jakieś wspólne podłoże? Miałam robione TK głowy które nie wykazało patologii oraz RM które było zrobione bez kontrastu w ciągu 5 MINUT tak więc nie wiem czy było wiarygodne -również wynik bez patologii.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Anemii,

Ostre, krótkotrwałe bóle głowy mają w tym przypadku charakter neuralgii potylicznej. Należałoby radiologicznie wykluczyć obecność zmian w odcinku szyjnym kręgosłupa. Z kolei napadowe migotanie przedsionków może mieć najistotniejszy wpływ na zaburzenia widzenia w mechaniźmie niedokrwiennym. Wydaje mi się, że zaburzenia rytmu serca nie są odpowiedzialne za tego typu bóle głowy.

Co do postępowania farmakologicznego to możnaby spróbować zastosować preparat pregabaliny ( Lyrica ) 2 x tabl. a 75 mg. O ile potwierdziłyby się zmiany zwyrodnieniowe w odcinku szyjnym kręgosłupa ( przynajmniej w badaniu RTG ) to należałoby podjąć rehabilitację.


Serdecznie pozdrawiam,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-01 07:31