Ból zlokalizowany pod lewą piersią - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka
Porady Eksperta

Ból zlokalizowany pod lewą piersią

Pytanie dotyczy: lewa pierś, ból, kłucie, pieczenie, kręgosłup


Witam mam 21 lat. od jakiś 2 miesięcy dokucza mi ból pod lewa piersią, czasami boli mnie cała pierś. Zaczeło się od kłuć.jakby ktoś szpilką nakuwał. teraz doszło nawet pieczenie. Zdarza się też ze kłuje pod prawa piersią. ale rzadko.Kiedy boli mam duszności.Dodam ze boli mnie cały kręgosłup,trudności mam ze schylaniem, boli tez w łopatkach, ponoć jedna jest bardziej wystająca.Miałam robione badanie krwi, RTG klatki piersiowej, USG serca,Ekg, USG jamy brzusznej.I niby wszystko w porządku.Palę papierosy,nie pije ani kawy ani alkoholu.Wcześniej mi się to nie zdarzyło. Nie chorowałam wcześniej na nic.Czy to może być Neurologia...zapalenie mięśnia miedzyżebrowego,trwa to juz ponad 2 miesiące,leków żadnych nie biore oprocz propranolu..

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Joanno,

Dolegliwości nie wyglądają na zapalenie mięśnia międzyżebrowego, natomiast niewątpliwą korzyść zdrowotną odniosłaby Pani z rzucenia palenia tytoniu.

W badaniach, które u Pani wykonano brak jeszcze RTG odcinka piersiowego kręgosłupa, które mogłoby potwierdzić przyczynę ewentualnej neuralgii międzyżebrowej, zwłaszcza gdy jest asymetria łopatek. Z takim zdjęciem należy zgłosić się do neurologa, który pomoże Pani rozstać się z nałogiem i wyjaśni w jakim stopniu bóle łączą się ze stanem kręgosłupa. Jest to ważne o tyle, że przyczyną dolegliwości mogą być również zaburzenia czynnościowe układu nerwowego, które z pewnością rozpozna neurolog.

Serdecznie pozdrawiam,

dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Podyskuyuj o tym przypadku

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52