Bóle głowy - Ibuprom, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 6 lutego 2023, Imieniny: Doroty, Bohdana
Porady Eksperta

Bóle głowy

Pytanie dotyczy: Ibuprom


Witam, proszę o poradę i interpetację wyników eeg. Było to w wakacje. pewnego dnia obudziłam się z okropnym prawostronnym bólem głowy. całą historia wyglądała tak, że od tygodnia wcześniej od zdarzenia jeździłam na rehabilitację kręgosłupa. W weekend byłam również w samo południe na rekontrukcji bitwy bez nakrycia głowy. dzień wcześniej przed tym okropnym bólem miałam rozmasowany jakiś mięsień na plecach po prawej stronie od kręgosłupa. podobno był bardzo zbity. Pani rehablitantka powiedziała, że możą mnie później boleć trochę plecy, rzeczywiście tak było ale był to ból do zniesienia. następnego dnia o 6 rano obudził mnie okropny prawostronny ból głowy. wzięłam Ibuprom, po pół godziny wziełam kolejny ibuprom zatoki. ból wogóle nie zmalał. mama załatwiła jakiś lek, który o 7 rano dostałam (był to 3 proszek w ciągu godziny). nic nie pomogło, mama okładała mi ziemniakami głowę bo podobno miało pomóc. ok 9 pojechałam do lekarza rodzinnego. otrzymałam ketonal który złagodził ból ale nie usunął go do końca. delikatnie pobolewało mnie jeszcze przez ok 2 dni. zrobiłam badanie eeg - tak poradził neurolog, który jednocześnie uważał, że ten ból nie mógł być od rozmasowanego mięśnia, objawów udaru też nie miałam. wyniki przedstawiam poniżej. nie pisałabym wogóle ale znów mam bóle głowy - lekkie bo nie przeszkadzają mi bardzo w funkcjonowaniu ale codzienne. nie wiem czy powinnam coś z tym zrobić. proszę o poradę.
"Badanie wykonano w czasie czuwania. z alali skroniowo-czołowych rejestrują.... i krótkimi seriami fale theta 4-6 Hz o amp. 20-40 (nie mogę rozczytać). Czynnością podstawową stanowią nieregularne fale alfa 10-12 Hz o amp 20-50..... z nałożoną dyskretnie czynnością szybką - polekową. Hw - nie ma wpływu w istotny sposób na zapis. Orzeczenie: zapis wykazuje niewielkie zmiany zlokalizowane w okolicach czołowo-skroniowych. "
czy powinnam coś z tym dalej zrobić, iść do lekarza itp?

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Ula,

Zapis EEG mieści się w granicach normy, a jego wykonywanie wydaje mi się bezzasadne. Nic też nie wskazywało na podejrzenie udaru mózgu, w którym to przypadku nie wykonuje się ponadto EEG tylko TK głowy. Istotna jest przyczyna rehabilitacji jakiej poddawała sie Pani jeszcze przed wystąpieniem silnego bólu głowy, domyślam się, że mogły to być zmiany w odcinku szyjnym kręgosłupa. Warto wykonać w tej sytuacji badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa oraz wykluczyć istnienie migreny. Celowe jest zatem leczenie pod nadzorem neurologa. Fakt, że Ketonal okazał sie lekiem skutecznym w uśmierzeniu silnego bólu głowy jest bardzo pocieszający i daje podstawę do nadzieji o uleczalności Pani schorzenia.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-05 09:18