Bóle i zachwiania równowagi - Naproxen, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 27 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Przybysława
Porady Eksperta

Bóle i zachwiania równowagi

Pytanie dotyczy: Naproxen


Witam Panie doktorze. Mój problem zaczął się ok pół roku temu. Wszystko zaczęło się od silnego bólu głowy i uczucia utraty przytomności, zamroczenia (przytomności nigdy nie straciłem) trwało to 2 dn, po czym zgłosiłem się na ostry dyżur gdzie wykonano mi podstawowe badanie neurologiczne, badanie krwi oraz TK głowy. Badania nie wykazały żadnych odchyleń od normy.Przepisano apo - Naproxen oraz zalecono dalszą opiekę poradni neurologicznej. W poradni neurologicznej lekarz stwierdził że nie jest w stanie stwierdzić co mi dolega i wypisał skierowanie na badania do szpitala. W szpitalu na oddziale neurologii wykonano mi następujące badania: EKG - bez odchyleń od normy, TK głowy z kontrastem - wynik w granicach normy, punkcję lędźwiową - wynik ok, borelioza - wynik ok, rtg płuc, zatok - wynik ok, rtg kręgosłupa szyjnego - opis " zniesienie lordozy, zwężenie szpar międzytrzonowych C5-Th1 z odczynem wytwórczym na krawędziach przednio bocznych trzonów C5-C7, wydłużenie krawędzi przednich trzonów C", ciśnienie - ok,
wyniki krwi
(morfologia, hormony tarczycy, cholesterol) - ok. Wypisano mnie ze szpitala z rozpoznaniem - naczyniowe bóle głowy i zalecono amitryptyline. Objawy niestety nie przeszły pomimo zarzywania leku. Po konsultacji w poradni neurologicznej wykonałem już prywatnie następujące badania: okulista - dno oka oraz ciśnienie - ok, przepływy w tętnicach doczaszkowych - w granicach normy, MRI głowy - wynik w granicach normy, w badaniu laryngologicznym nie stwierdzono odchyleń ze strony błędników. Obecnie zażywam następujące leki - divascan 2x dziennie,amitryptyline 1x na noc, lucetam 1x dziennie. Niestety pomimo stosowania leków objawy nie ustępują, Prawie codziennie mam bóle uciskowe głowy w okolicy potylicy i skroni, odczuwam "ucisk" w kręgosłupie szyjnym, kilka razy dziennie odczuwam jakby uderzenia krwi do głowy(gorąco), uczucie niestabilności (uczucie ściągania w różne strony). Często mam uczucie jakbym miał stracić przytomność. Jakie leczenie lub rehabilitację, badania mógłby Pan doradzić. Czy takie silne objawy mogą pochodzić od kręgosłupa szyjnego. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Arkadiuszu,

Trudno jest zrozumieć sformułowanie o uczuciu utraty przytomności bez utraty przytomności. Wymagałoby to dokładniejszego omówienia.

Opis choroby i wyników badań wskazuje na istnienie zmian zwyrodnieniowych odcinka szyjnego kręgosłupa, które mogą być podstawową przyczyną Pana dolegliwości. Nieskuteczną farmakoterapię może zmodyfikować leczący Pana lekarz. Co do rehabilitacji odcinka szyjnego kręgosłupa to faktycznie warto by się jej poddać. Jako minimum fizjoterapii chętnie udostępniłbym Panu zestaw ćwiczeń, które od razu można by podjąć w ramach codziennej gimnastyki. Potrzebny jest bezpośredni kontakt e-mail w tej sprawie podany na stronie eksperta iLekarze.

Serdecznie pozdrawiam,
dr n.med. Sławomir Graff
specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-26 06:21