Bóle kręgosłupa - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 4 lutego 2023, Imieniny: Andrzeja, Weroniki
Porady Eksperta

Bóle kręgosłupa

Proszę o poradę.Dokuczal mi kręgoslup,rehabilitacja i spokój mialam 7 lat, teraz znowu boli i mam przed sobą wynik rtg, który brzmi - Lewostronne skrzywienie kręgoslupa lędżwiowego.Splycenie lordozy,zmiany zwyrodnieniowe pod postacią zaostrzeń na krawędziach trzonów kręgowych. Sakralizacja L5. Przy tym zalożeniu niewielkie obniżenie krążka m-kręgowego L4/5 w tylnej części. Metalowa klamra? w tkankach miękich po stronie prawej najprawdopodoniej stan po operacji. Dziwne co to może być klamra,mialam operacje woreczka żólciowego ale zabieg byl robiony bez cięcia. Proszę mi doradzić jak mogę sobie pomóc. Dziękuję, pozdrawiam morze,też pochodzę z nad morza, chociaż teraz mieszkam w Łodzi.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Krystyno,
z przytoczonego opisu zdjęcia kręgosłupa wynika zespół kilku niezbyt groźnych wad kręgosłupa, w Pani przypadku dobrze reagujących na rehabilitację. Dobitnie świadczy o tym fakt, że przez 7 lat po bliżej nieokreślonej rehabilitacji czuła się Pani dobrze. Proponuję okresowo stosować podobne zabiegi rehabilitacyjne, jeśli to możliwe, najlepiej systematycznie w warunkach domowych.
Jeśli Pani przebyła tylko endoskopową operację pęcherzyka żółciowego, a na zdjęciu w bliżej nieokreślonej okolicy w tkankach miękkich widoczna jest jakaś klamra, to na tak sformułowane pytanie być może odpowie Pani jasnowidz, a ja jestem tylko lekarzem.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27