Bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym

Mini Market Odchudzania

Dzień dobry. Od prawie roku cierpię na bóle w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Bóle te nie występują cały czas-najbardziej odczuwam je gdy długo stoję, chodzę (koniecznie muszę wtedy na chwilę przykucnąć, wtedy ból nieco zelży), albo zbyt długo siedzę.Muszę tu nadmienić, że jestem instruktorką fitness i jestem bardzo aktywna, codziennie prowadzę zajęcia. Początkowo myślałam,że przeciążyłam kręgosłup-zbyt intensywną aktywnością i na wakacjach postanowiłam zupełny odpoczynek-od aktywności fizycznej również. Niestety-ból wtedy był już nie do zniesienia. Gdy się ruszam -na zajęciach-nie odczuwam bólu,albo tylko minimalnie. Próbowałam już rehabilitacji(terapia manualna)ale na niewiele się ona zdała.Trafiłam w końcu do neurologa, który skierował mnie na rezonans magnetyczny.A oto wynik- "
L2/L3,L3/L4,L4/L5 -niewielkie dwuboczne uwypuklenia krążka m-k spłycające otwory m-k, bez ewidentnych cech ucisku na struktury nerwowe. W kanale krzyżowym po stronie lewej widoczne są torbiele o wym. do 8 mm.. Poza tym obraz struktur kostnych, chrzęstno-więzadłowych oraz nici końcowych rdzenia kręgowego w granicach normy...."

Bardzo proszę o wytłumaczenie o co chodzi, zwłaszcza o te torbiele, jak je leczyć, co robić, co wskazane, a co nie, aby w końcu przestało boleć.Jaką rehabilitację poleciłby Pan?

Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Pani Agnieszko,
moja rada dla Pani. to nie wnikać zbyt głęboko w radiologiczny obraz kręgosłupa, bo na szczęście wygląda na to, że nie ma tam zbyt zaawansowanej patologii anatomicznej. Ale wiadomo także, że nie ma proporcji wprost pomiędzy somatycznym zaawansowaniem schorzenia a odczuwanymi dolegliwosciami. W Pani przypadku należy unikać zarówno przeciążeń fizycznych, jak i braku ćwiczeń.
Proponuję skoncentrować się na rehabilitacji ruchowej według indywidualnie dobranego scenariusza przez doświadczonego lekarza rehabilitanta. Ćwiczenia powinna Pani rozpoczynać delikatnie, ale powinny one byc systematyczne i długotrwałe. Dobór najwłasciwszych ćwiczeń i określenie pozycji, których powinna Pani unikać powinno nastąpić podczas konsultacji u rehabilitanta.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29