Bóle miesiąc po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 4 lutego 2023, Imieniny: Andrzeja, Weroniki
Porady Eksperta

Bóle miesiąc po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego

Pytanie dotyczy: wyrostek, wycięcie, ból


Witam serdecznie.

Miesiąc temu zostało u mnie zdiagnozowane ostre zapalenie wyrostka. Objawy miałam nieznaczne: lekkie kłucie przy zginaniu, chodzeniu, kaszlu oraz podwyższona temperatura. Został przeprowadzony zabieg wycięcia, bez żadnych powikłań, na 4 dzień po opracji byłam już w domu, 7 dni później ściągnięto mi szwy. Dietę stosowałam przez ok 2 tygodnie, powoli wracając do poprzednich nawyków żywieniowych. Zaczęłam w miarę normalnie funkcjonować, nie dźwigałam, jednak lekkie zakupy i obowiązki domowe już zaczełam wykonywać. Dużo chodzę. Normalnie się odżywiam, tydzień temu nawet wypiłam parę piw na urodzinach koleżanki. Chwilami odczuwałam lekkie bóle jednak coraz rzadzej i bez nasileń.

Jednak od jakiś dwóch dni dostaję dziwnych bóli w miejscu wycięcia wyrostka. Ból jest bardzo podobny do tego sprzed operacji: tępe kłucie, nasilające sie przy oddychaniu, zginaniu, chodzeniu. Na poczatku odczuwałam go tylko chwilami, jednak od wczoraj praktycznie nie ustępuje. Nie mam żadnych innych niepokojących objawów ani podwyższonej temperatury. Jedynie podejrzaną rzeczą może być zgrubienie nad blizną pooperacyjną (jednak mam je od początku więc nie zwracałam na to uwagi). Mogę dodać jeszcze, że od czasu operacji dopiero teraz dostałam miesiączke. Jednak ten ból nie przypomina w żadnym stopniu bóli miesiączkowych. Nigdy wcześniej podczas okresu nie bolał mnie jajnik w tym miejscu i wydaje mi się, że ten ból jest zlokalizowany wyżej, właśnie w miejscu wyrostka. Bardzo boję się, że może to być jakiś nowy stan zapalny, zrosty czy przepuklina..

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, co mam robić w takim przypadku? Czy są to normalne objawy po takiej operacji? Czy mam się udać do lekarza rodzinnego czy może od razu na pogotowie? Za bardzo nie mam możliwości w tym tygodniu udania się do lekarza. Czy mi to nie zaszkodzi jeśli przeczekam tydzień?

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Panią,
w prawidłowym przebiegu pooperacyjnym po wycięciu wyrostka takie objawy nie występują. Opisywane przez Panią mogą być związane albo z powikłaniem w gojeniu się rany, albo z innym schorzeniem tej okolicy (np. nie rozpoznanym zapaleniem uchyłka Meckela) lub ze zmianą ginekologiczną.
Proponuję niezwłoczną konsultację chirurgiczną.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27