Bóle nad i pod pośladkami - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Bóle nad i pod pośladkami

Pytanie dotyczy: ból nad pośladkami, ból pod pośladkami


Witam.
Od dłuższego czasu mam bóle nad oraz pod pośladkami.Są to bóle pulsujące, tak jakby w rytm serca.Miejsca bólu są gorące i się pocą oraz czasami promieniują do tylnych części nóg aż do łydek.Po natężeniu tych bólów następnego dnia jestem ospały i cały obolały oraz miewam często uczucie bicia serca na całym moim ciele(pulsowanie całego ciała), czy jest możliwość że w miednicy jakaś kość mi uciska któryś nerw( w młodości po kopnięciu piłki wyskoczyła mi kość udowa i wróciła na miejsce). Byłem u neurologa, powyginał mnie i stwierdził że wszystko jest w porządku, lecz mnie dalej boli i nie wiem na jakie badania powinienem iść.Myślałem że problem może być w kwestii urologicznej ponieważ leczyłem się na zapalenie gruczoły krokowego oraz miałem zapalenie jąder(nie były to powikłania po śwince) i żylaki powrózka nasiennego, lecz urolog stwierdził że wszystko w porządku.Później zaczęły się problemy z hemoroidami ( jak widać wszystkie moje problemy zdrowotne mam w okolicy właśnie miednicy i pośladków)Miałem robione usg jamy brzusznej i wszystko jest ok więc od nerek to też raczej nie promieniuje.
Wiem że ciężka jest diagnoza przez internet, postanowiłem prywatnie zrobić serie badań które będą mogły stwierdzić co może mi dolegać.

Jakie badania mi Pan Dr. poleci przy takich dolegliwościach?
Ja myślałem o rezonansie magnetycznym miednicy oraz usg ale wolę się najpierw Pana zapytać o zdanie.
Pozdrawiam.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz. P. Przem.,

Przy Pańskich dolegliwościach celowe jest wykonanie badania USG miednicy mniejszej oraz rezonans kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego i miednicy. Badania te obejmą cały obszar podejrzany o istnienie patologii. Zmiana może, ze względu na charakter dolegliwości, wskazywać na tło naczyniowe, a niekoniecznie kostnego pochodzenia. Z wynikami badań należałoby zgłosić się na rekonsultację do neurologa. Po tej diagnostyce na pewno uda się ustalić rozpoznanie i podjąć skuteczne leczenie.Pozdrawiam serdecznie,

dr n.med. Sławomir A.P. Graff

specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27