Bóle stawów - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 21 września 2023, Imieniny: Mateusza, Hipolita
Porady Eksperta

Bóle stawów

Witam Panie doktorze.Moje pytanie dotyczy bólu stawów które zaczeły sie w połewie stycznia 2010. Początkowo bolał łokieć, następnie ramię. Po kilkunastu dniach ból pojawil sie w drugiej ręce. Po czym w niedługim czasie bolały mnie już wszystkie stawy naprzemian, i tak jest do teraz.Ból jest odczuwalny przy wykonywaniu podstawowych czynności ruchowych( np. wyprostowanie ręki, uniesienie ramienia),jak również w czasie snu (śpiąc w konfortowej pozycji ), ból wymusza przebubzenie, ustepuje po kilku ruchach obolałą kończyną i zmianie pozycji.Czasami zdaża sie to kilka razy w ciągu nocy. Każdego rana musze rozruszać kości, największy ból sprawiają stopy, jednak po kilkunastu krokach ból ustępuje. Kilkakrotnie szukałem pomocy u lekarza rodzinnego, dwukrotnie badano krew, stwierdzono niski poziom witaminy D, pozostałe wyniki w normie.Dostałem tabyletki przeciwbólowe, nie pomogły. Od czterech miesięcy staram się to poprawić poziom witaminy D sporzywając produkty bogate w witamine D, spędzając duzo czasu na słońcu, co nie przynosi poprawy( jest coraz gożej). Bardzo proszę o poradę.Może jest inny sposób niz badanie krwi na znalezienie przyczyny który powinniśmy wziąć z lekarzem rodzinnym pod uwagę. Pozdrawiam. Janusz Wrobel.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Panie Januszu,
szkoda, że ani słowem nie wspomina Pan o swoim stanie psychicznym i o ważniejszych problemach życiowych a także o przebytych chorobach i stanie zdrowia do stycznia br.
Jeśli w podstawowych badaniach laboratoryjnych nie ma istotnych odchyleń, wskazana byłaby wizyta u lekarza, który bez względu na specjalność zwraca większą niż zwykle uwagę na wywiad chorobowy i badaie fizykalne, szczególnie pod kątem patologicznych napięć mięśniowych. Taka pogłębiona diagnostyka byłaby właściwą podstawą do rozpoznania i leczenia.
W Pana przypadku istotna może być racjonalizacja żywienia i zwiększona aktywność fizyczna, najlepiej w postaci fachowego programu rehabilitacji ruchowej..
Gdyby po tym nie nastąpiła wyraźna poprawa, konieczna będzie poszerzona diagnostyka specjalistyczna..
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38