Brak rozpoznania szpitalnego - bóle lewej strony ciała, głowy, wysypka, brak czucia palucha. - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 9 lutego 2023, Imieniny: Cyryla, Apoliny
Porady Eksperta

Brak rozpoznania szpitalnego - bóle lewej strony ciała, głowy, wysypka, brak czucia palucha.

Szanowny Panie Doktorze,

proszę o poradę w kwestii do jakiego specjalisty mam się zgłosić i w razie możliwości o sugestie co do diagnozy choroby. Wszystko co opiszę poniżej dotyczy mojej córki - wiek 30 lat w tamtym roku urodziła dziecko, nigdy wcześniej nie była hospitalizowana, nie chorowała przewlekle. Od około 3 miesięcy nie miała czucia w dużym paluchu lewej stopy. Tydzień temu doszły do tego inne objawy: ból lewej strony ciała: bark, ręka, szyja, szczególnie nasilający się w nocy. Rano przechodzi od łokcia po palce i od kolana po stopę. Ból uniemożliwia córce stanie. Ma uczucie zbyt napiętej i ciasnej skóry. Córka miała jednodniową gorączkę 39 stopni i dreszcze, przez 3 dni bóle brzucha, ciągle wymiotuje. Przez dwa dni na całym ciele miała wysypkę wyglądającą jak poparzenia i opuchliznę. Z takimi objawami trafiła do szpitala w Tuchowie. Tam zrobiono jej badania (piszę tak jak na wypisie): brak powiększonych węzłów chłonnych, tomografia komputerowa głowy z kontrastem - zmian patologicznych głowy nie stwierdzono, RTG klatki piersiowej - smugowato zacienione odwnękowo w dolnych partiach płuca lewego zapalenie?, poza tym płuca bez widocznych zmian ogniskowych, sylwetka serca w normie. Echo serca - norma, EKG - normogram, rytm zatokowy, miarowy, 66/min, graniczna długość PQ, badanie ginekologiczne - narządy rodne bez zmian, usg jamy brzusznej - jedynie wątroba i śledziona słabo powiększona - reszta w normie, badanie neurologiczne - wykonano nakłucie lędźwiowe (po nim powikłania w postaci bólu głowy) - posiew tlenowy - wątpliwy, w kierunku Haemophilus influenzae ujemny, mykologiczny - ujemny, obserwacja w kierunku boreliozy IgG IgM - ujemny, konsultacja laryngologiczna - prawidłowo. W szpitalu dodatkowo dostała opuchlizny wargi i policzka po lewej stronie. Dostała tylko leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, które tylko trochę złagodziły objawy. Wypisano ją do domu bez diagnozy i rozpoznania. Leki zapisane: Polprazol 20mg 1-0-0, Ketonal forte 100mg 1-1-0, Tizani Teva 4mg 0-0-1.

Teraz jest trzecia doba po wypisie, objawy takie jak przed szpitalem, nasilają się, dodatkowo omdlenia i straszne bóle głowy.
Bardzo proszę pana doktora o opinię i pomoc, wskazanie specjalisty (neurolog, internista, reumatolog???) do którego mogłabym się zgłosić z córką.
Nie wiemy co mamy robić, czujemy się bezsilnie.

Pozdrawiam
Anna
Słowik

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz. P. Anno,

W przypadku braku ustalenia rozpoznania w szpitalu rejonowym, konieczne
jest skierowanie córki do bardziej szczegółowej diagnostyki i leczenia w
klinice neurologii. Choroba może mieć charakter układowy ( np. twardzina
)
lub być związana z rzadkim rodzajem infekcji. Sprawa jest na tyle pilna,
że najpóźniej w przyszłym tygodniu wymagałaby przyjęcia na hospitalizację,
aby uniknąć powikłań. Konieczna może być antybiotykoterapia w zastrzykach
i ewentualnie później leczenie sterydami.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-08 11:04