Ciągłe uczucie ciężkości głowy, uczucie lekkich zawrotów i zaburzenia równowagi - Relanium, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Ciągłe uczucie ciężkości głowy, uczucie lekkich zawrotów i zaburzenia równowagi

Pytanie dotyczy: zawroty głowy, zaburzenia równowagi Relanium


Witam Panie doktorze!

Na poczatku ubieglego roku pojawily sie u mnie silne bole glowy, trwaly okolo 3dni, lekarz neurolg stwierdzil migrene, podano mi domiesniowo ketonal i Relanium. Od tego dnia pojawily sie u mnie zawroty glowy, silniejsze badz mniejsze. Na dwa tygodnie ustapily. Pozniej znowu dzien bolu i zawroty trwajace znacznie dluzej. Mialam robie badania laryngologiczne na blednik, tomografie komputerowa glowy, badanie okulistyczne. Okulista stwierdzil niewielkie zatarcia tarcz. Jednak neurolog nie widzi w tym nic zlego.I badanie RTG kregoslupa - lordoza szyjna, skrzywienie kregoslupa. Pozostale badania wyszly dobrze. Do dnia dzisiejszego jednak utrzymaje sie ciagle uczucie ciezkiej glowy z tylu. Przy probie przechylenie do przodu czuje opor, i wrazenie drgania. Do tego mam lekkie zawroty czy wirownie. W czasie "ataku" zaburzona jest rowniez rownowaga, stanie na jednej nodze powoduje ze lece na lewa strone. Dotyczy to tylko jednego kierunku, w druga nie ma. Nie wiem gdzie powinnam sie udac, co zrobic? Czy to wina oczu? Strasznie mnie bola, a patrzenie na snieg czy slonce powoduje okropny bol. Stan w jakim trwam to juz prawie rok, jednak jest strasznie meczacy. Bardzo prosze o jakas wskazowke.

Pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Aneto,

Bóle oczu, światłowstręt i zatarcie granic tarcz nerwów wzrokowych wskazują na celowość rekonsultacji okulistycznej. Zawroty głowy i opisane przez Panią precyzyjnie zaburzenia równowagi, po wykluczeniu zaburzeń funkcji błędników wskazują na możliwość nieprawidłowej pracy móżdżku. Opisany przez Panią stan krzywizny kręgosłupa szyjnego o typie lordozy jest prawidłowy. Nieprawidłowe jest w tym odcinku kręgosłupa pogłębienie lub spłaszczenie lordozy, kyfoza, bądź skolioza, których jak rozumiem, u Pani nie wykazano ( chyba, że wspominając o skrzywieniu miała Pani na myśli, którąś z przytoczonych tu nieprawidłowości ) . Rozpoznanie u Pani przez neurologa migreny oraz przewlekłe utrzymywanie się zaburzeń, które mogą przebiegać m.in. na podłożu zaburzeń zakrzepowych układu śródczaszkowych zatok żylnych mogą wskazywać na ich wspólne tło hormonalne. Sygnalizuję jedynie, nie wiedząc czy ten temat jest Pani znany, że stosowanie antykoncepcji może prowadzić do takich i cięższych powikłań neurologicznych. Niezależnie od tej uwagi wskazane byłoby badanie MR głowy z opcją angio- oraz ocena przepływów met. Dopplera w oparciu o USG tętnic do- i wewnątrzczaszkowych ( TCD - TransCranialDoppler), a następnie kontrola u neurologa z wynikami badań.

Pozdrawiam serdecznie,

dr n.med. Sławomir A.P. Graff

specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Podyskuyuj o tym przypadku

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27