Co oznaczaja takie wyniki tomografii komputerowej? - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka
Porady Eksperta

Co oznaczaja takie wyniki tomografii komputerowej?

Stan przebytym OZT z obecnością pseudo torbieli zapalnych. Przestrzenie płynowe widoczne:
na pograniczu głowy i trzonu trzustki o wym. 18 x 14 mm, na pograniczu trzonu i ogona śr. 14 mm, po miedzy trzonem a ścianą żołądka nieregularna o wym. 17 x 24 mm, w obrębie ogona trzustki drobne zmiany płynowy wielkości do 3-4 mm mogące odpowiadać tez odcinkowemu poszerzeniu przewodu trzustkowego. w obrębie torby sieciowej drobne pasmowate zagęszczenia tkanki tłuszczowej - odpowiadające zejściowym naciekom zapalnym, w tej okolicy liczne węzły chłonne sr. do 10 mm


Zaznaczę że to wyniki mojej mamy, ma 40 lat, leżała w szpitalu w Zduńskiej Woli wcześniej, ale niestety lekarze stąd nie potrafili nic jej powiedzieć mimo ze tam również została zrobiona tomografia.Co prawda podawali jej kroplówki i leki przeciwbólowe ale nie dostała nic konkretnego na trzustkę, za to przepisane zostały leki na nadciśnienie. Mama bardzo się męczyła: bolał ją brzuch oraz ból promieniował do pleców, wymiotowała żółcią, nie mogła nic zjeść. Zaznaczę również że bardzo schudła oraz zatrzymał jej się okres. Stan trwał około 4 miesięcy. Teraz rzadko mamę boli, ale nie wiemy czy to dobry znak.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Żaneto,
to dobrze, że obecnie Mamę rzadko boli brzuch. Wynik TK wyraźnie mówi o zmianach patologicznych w obrębie trzustki. Jednak dokładniejsze rozpoznanie kliniczne powinno być postawione przez lekarzy leczących Mamę, a nie na podstawie TK. Tomografia komputerowa to tylko jedno z badań pomocniczych. Mama powinna nadal pozostawać pod stałą opieką lekarską.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52