Co znaczy diagnoza nieznacznego stopnia zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5S1 oraz częściowe wyprostowanie lordozy szyjnej (zdjęcia rtg) - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Co znaczy diagnoza nieznacznego stopnia zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5S1 oraz częściowe wyprostowanie lordozy szyjnej (zdjęcia rtg)

Co znaczy diagnoza "nieznacznego stopnia zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5S1 oraz częściowe wyprostowanie lordozy szyjnej" (zdjęcia rtg). Czy jest to coś poważnego oraz czy można to wyleczyć? Mam 22 lata, bóle wystąpiły po wypadku i wtedy powstałą w/w diagnoza.

pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Paulo,
opisane u Pani na podstawie zdjęcia rtg zmiany w szyjnym i dolnym odcinku kręgosłupa są niewielkimi zmianami, prawdopodobnie wrodzonymi lub powstałymi (szczególnie odprostowanie lordozy szyjnej) jako wynik niewielkich zmian postawy i nie mają większego znaczenia dla stanu zdrowia. Dolegliwości jakie powstały po urazie takich zmian nie dają. Szkoda, że nie pisze Pani więcej na temat samego urazu. Jeśli był poważny, konieczna jest nie tylko ostrożna rehabilitacja ale w przypadku dłuższego utrzymywania się dolegliwości także kontrolne zdjęcie rtg.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29