Czy branie leku jest zasadne - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 21 września 2023, Imieniny: Mateusza, Hipolita
Porady Eksperta

Czy branie leku jest zasadne

Pytanie dotyczy: hormon TSH, podwyższony poziom


Dzień dobry,

Mój problem polega na tym, że od 3 lat od zajścia w ciążę pojawia i się podwyższony poziom hormonu TSH. Objawy, które się utrzymują to ospałość, osłabienie, suchość skóry kolan i łokci, ból stawów, przybieranie na wadze, bóle głowy, wypadanie włosów. Nie biorę żadnych leków. Po udaniu się do lekarza endokrynologa wykonałam badania:

TSH 3-cia generacja: 5,450 ulU/mL
FT3: 3,58 pg/ml
FT4: 1/23 ng/dl
USG tarczycy: tarczyca o typowej lokalizacji i wymiarach ; prawy płat: 22x16x39mm ; lewy płat: 17x13x41mm ; cieśń: 3mm. Struktura gruczołu niezbyt jednorodna i zatarta.

Czy w takim przypadku powinnam brać lek Euthyrox 25, który przepisano mi czy dokonać dalszych badań. Dziękuję za odpowiedź

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Malwino,
z przekazanych informacji wynika, że w Pani przypadku chodzi nie tylko o zaburzenie czynności tarczycy ale o znacznie głębsze, wielogruczołowe zaburzenia hormonalne. Zamiast kolejnych badań endokrynologicznych proponuję próbę optymalizacji stanu psychicznego, zmianę diety na niskowęglowodanową, bogatą w warzywa i owoce, zwiększenie aktywności fizycznej i próbę terapii fitohormonalnej preparatami wiesiołka. Ale musi się Pani szczerze i systematycznie w tą próbę leczenia zaangażować. Gdyby po kilku miesiącach nie zauważyła Pani poprawy, wskazane byłoby rozejrzenie się za konsultacją doświadczonego lekarza medycyny naturalnej wykonującego zabiegi akupunktury.
Serdecznie pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38