Czy konieczny zabieg? - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 22 września 2023, Imieniny: Tomasza, Maurycego
Porady Eksperta

Czy konieczny zabieg?

Pytanie dotyczy: ręka, lewa, drętwienie


Witam, mam pytanie - ostatnio byłam u neurologa przeprowadzić przewodnictwo ręki lewej - nadgarstka, wykazało ono że jest ogniskowa neuropatia n. pośrodkowego lewego w okolicy nadgarstka o typie zespołu cieśni nadgarstka. Nasilenie w fazie zmian łagodnych. Po ciąży zaczęłam odczuwać drętwienie.

Czy na tym etapie,rehabilitacja pomogłaby mi? Neurolog stwierdził, że nie wierzy by to przeszło po rehabilitacji i zalecił zabieg. Mam 23 lata i zastanawiam się czy naprawdę jedynym ratunkiem jest zabieg?

Dodam że niemożliwe jest abym nie przeciążała tej ręki, gdyż mam pracę przy komputerze, stale używam klawiatury i myszki - no i jako pracownik banku liczę spore sumy pieniędzy. Też dźwigam szkraba, który troszkę waży - przy trzymaniu go nie czuje jej czasem. Podczas snu - oprócz drętwienia odczuwam ból promieniujący do łokcia.

Drugie pytanie - Gdybym zdecydowała się na zabieg to ile trwa powrót do "zdrowia" - kiedy mogłabym ją używać ponownie do wyżej wymienionych czynności?

Pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

Paweł Nowicki

specjalista chirurgii ręki

WItam. Ciąza i związane w tym nasilenie obrzekow jest jednym z powodow, dlaczego pojawia sie ucisk na nerw posrodkowy w kanale nadgarstka. Najczesciej mija on wkrotce po porodzie. Jesli objawy uciskowe utrwalą się to po pewnym czasie wymagają leczenia operacyjnego. Po operacji nie powinno sie sciskac i dzwigac operowanę ręką do czasu odbudowania przecinanej w czasie operacji struktury tzw wiezadła poprzecznego nadgarstka - tj minimum 6-8 tygodni. Mimo, ze technika endoskopowego zaviegu pozwala nieco przyspieszyc rekonwalescencje jednak nadal przez kilka pierwszych tygodni nie powinna Pani silnie sciskac palcow. Rehabilitacja moim zdaniem nie wplynie znacząco na poprawę czucia palcow, natomiast jesli Pani nie karmi - jednorazowa injekcja sterydowa do kanalu nadgarstka powinna na kilka miesięcy ulzyc w dolegliwosciach do czasu powstania mozliwosci przeprowadzenia operacji i odbycia dlugiej rekonwalescencji.

Pzdr.P.Nowicki

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 15:12

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38