Czy mogę wrócic do treningów - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 27 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Przybysława
Porady Eksperta

Czy mogę wrócic do treningów

Witam mam 30 lat i gram w piłkę nożna.
od około 3 miesięcy boli mnie kręgosłup po lewej stronie ból promieniuje do pośladka, pani neurolog po obejrzeniu zdjęć z tomografu komputerowego przepisała tabletki przeciwbólowe i kazała chodzić na basen.
Bardzo zależy mi na tym aby wrócić do treningów. co mogę zrobić aby wszystko było ok?
Opis tomografu komputerowego:
Tk kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego
Badanie wykonano w akwizycji spiralnej, warstwami 1,2 mm z zakładka 0,875:1 bez wzmocnienia kontrastowego w zakresie Th11-S5. Zobrazowano skany aksjalne w oknie kostnym i miekkotkankowym oraz rekonstrukcje MPR.
Niewielka, lewopukła rotoskolioza lędźwiowa. Drobne zaostrzenia krawędzi trzonów kręgowych. Na poziomach L4-L5 i w mniejszym stopniu L5-S1 zaznaczone koncentryczne wypukliny pierścieni włóknistych tarcz międzykręgowych - "bulging discs". Na poziomie L4-L5 wypuklina asymetrycznie spłyca zachyłek korzeniowy i otwór międzykręgowy po stronie lewej z modelowaniem lewych korzeni nerwowych.
Wymiary kostnych ograniczeń kanału kręgowego w granicach normy. Zmian destrukcyjnych w zakresie części kostnych nie stwierdza się.
Wnioski:
spondylosis deformans lumbalis. protrusiones concentricae disci intervertevrales L4-L5 ET L5-S1.
Proszę o pomoc czy mam robić jakieś ćwiczenia czy mogę biegać pni neurolog nic mi nie powiedziała tylko żeby przyjść na kontrolę w połowie lutego. Nie mogę się dostać do ortopedy mam termin dopiero na koniec lutego. jeżeli możecie proszę o pomoc.
Pozdrawiam i czekam na odp

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Pana,
obraz tomografii komputerowej nie wygląda najgorzej. W Pana przypadku najskuteczniejsza powinna być rehabilitacja ruchowa głównie w postaci systematycznych ćwiczeń na rowerze stacjonarnym z umiarkowanym obciążeniem, połączonych z ćwiczeniami na twisterze. Nie widzę przeciwwskazań do niezbyt forsownego biegania. Wskazany byłby także fachowy masaż.
Gdyby to zawiodło, proponuję pomyśleć o wspomaganiu rehabilitacji terapia manualna i/lub akupunktura.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-26 06:21