Czy moje dziecko może mieć padaczkę ? - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 6 lutego 2023, Imieniny: Doroty, Bohdana
Porady Eksperta

Czy moje dziecko może mieć padaczkę ?

Mam 10 letniego synka. W zeszłym roku, w czerwcu pojechaliśmy z dziećmi nad morze. Po wyczerpującym spacerze, wieczorem przy kolacji mój syn zemdlał. Kiedy się ocknął zwymiotował. Myśleliśmy wtedy, że to była reakcja na zmęczenie. Niestety półtora tygodnia temu sytuacja się powtórzyła. Syn jedząc śniadanie nagle zaczął się skarżyć na ból głowy i brzucha i po chwili zemdlał. Kiedy wróciła mu świadomość po raz kolejny zwymiotował. Od tej pory często musi przerywać jedzenie bo skarży się na złe samopoczucie (ból brzucha, głowy oraz to że jest mu słabo). Dolegliwości syna występują tylko przy jedzeniu. Miał robione badania krwi wyszły dobre. Teraz czekamy na wizytę u neurologa, a lekarz pediatra nastraszył mnie że to może być padaczka.Czy jest to możliwe? Moje dziecko nie miało drgawek, które podobno występują przy padaczce? Bardzo proszę o odpowiedź, bo bardzo się martwię.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Anno,

Opisane u syna zaburzenia wymagają badania przez neurologa dziecięcego. Do tej konsultacji wskazane byłoby wykonanie badania TK głowy. Rzeczywiście, podobnie jak Pani mam wrażenie, że nie ma typowych cech padaczki w przejawach choroby u syna. Co do jej wykluczenia odniesie się zapewne neurolog dziecięcy zalecając ewentualnie dodatkowe badanie elektroencefalograficzne. Należy przy tym rozważyć możliwość dziecięcego ekwiwalentu szczególnej postaci migreny.
Obecnie nie ma żadnej pewności co do tego, że choroba syna jest spowodowana uszkodzeniem mózgu i o ile badanie TK głowy nie wykaże zaburzeń to konieczna może się okazać diagnostyka gastroenterologiczna.

Serdecznie
pozdrawiam,

dr n.med.
Sławomir A.P. Graff
specjalista
neurolog


www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-05 09:18