Czy syn schudnie przy niedoczynności tarczycy - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 4 lutego 2023, Imieniny: Andrzeja, Weroniki
Porady Eksperta

Czy syn schudnie przy niedoczynności tarczycy

Pytanie dotyczy: tarczyca, niedoczynność, otyłość


Dzień dobry, jestem mamą 13 letniego kuby syn waży 85 kg ma niedoczynność tarczycy czy to prawda ze przy tej chorobie nie ma mowy ze syn mimo ze schudnie to i tak przytyje byłam z nim u dietetyka i ma jeść co 4 godziny pić wodę syn przestrzega diety ale z ruchem to ma problem jest mu bardzo ciężko

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Doroto,
z Pani informacji wynika, że przyczyn otyłości syna jest więcej niż tylko niedoczynność tarczycy. Skuteczne jego leczenie poza właściwymi lekami powinno zwracać uwagę na poprawę stanu psychicznego, długotrwałe zwiększenie aktywności fizycznej i racjonalizację diety z całkowitym wyłączeniem napoi typu Coca Cola i podobnych oraz żywności w stylu Mc Donalds i innych fast foodów.
To co na ten temat piszę są to tylko ogólne zalecenia dla pacjentów z podobnymi problemami do opisywanych przez Panią. Ale każdy człowiek jest inny i dlatego naprawdę skutecznym leczeniem może pokierować dobry lekarz (celowo nie określam specjalności) po osobistym badaniu syna i skutecznym przekonaniu go do zaangażowania się w wypełnianie zaleceń lekarskich. W tym wieku przy odpowiednim leczeniu korzystne zmiany w stanie zdrowia czasem zachodzą dosyć szybko. Utrzymywanie osiągniętych rezultatów leczenia jest możliwe pod warunkiem pełnego i długotrwałego zaangażowania w jego realizację. Proszę nie przywiązywać większej wagi do słów osób kraczących o nieuniknionym powrocie otyłości.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27