Czy to kręgosłup? - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka
Porady Eksperta

Czy to kręgosłup?

Witam. Mam 42 lata.Prowadzimy z mężem gospodarstwo rolne.Od ok.2 lat mam problem z prawą ręką, barkiem, łopatką. Polega to na tym, że boli mnie szyja, ucho, głowa, drętwieje skóra z tyłu głowy, ręka od spodu cała boli aż do 4 i 5 palca. Wymienione palce drętwieją mi szczególnie nocą. Bywa że to drętwienie obudzi mnie nawet 4-5 razy w ciagu nocy. Ból odczuwam także w łopatce, szczególnie od strony kręgosłupa. Bywa, ze nie mogę przekręcić głowy w lewo,a także podnieść prawej ręki. Zdarza się że wypadają mi przedmioty i ciężko mi wykonywać precyzyjne czynności np. odwijanie cukierka, wybieranie drobnych z portfela. Byłam u neurologa i miałam MRI kręgosłupa szyjnego. W opisie było tylko obniżenie sygnału z krążków C2-C6.Neurolog dopatrzył się niewielkiej portuzji C5-C6 i zlecił powtórzyć badanie, bo to które mam jest zrobione na kliszy i bardzo niewyrażne( stary sprzęt podobno). W trakcie badania neurolog stwierdził też brak odruchów w podeszwie i stawie skokowym prawej nogi.Zalecono też konsultację ortopedyczną. Ortopeda podejrzewa zespół górnego otworu klatki piersiowej z uciskiem na splot barkowy. Byłam u torakochirurga, zrobiono badanie przepływu naczyń i wszystko jest w normie, więc do usunięcia I żebra się nie kwalifikuję. Podobno może być ucisk na splot barkowy.Powtórzyłam MRI kręgosłupa c. Oto wynik: Zniesienie fizjologicznej lordozy z tendencją do kyfozy na poziomie c3-c6.Wysokość krążków mk w normie, na poziomie c3-c6 możliwość początkowego ich odwodnienia. Wysokość i sygnał trzonów w normie. Na poziomie c5-c6 nieco węższy lewy otwór mk. W badaniu bez cech stenozy kanału kręgowego. W widocznym zakresie na poziomie th1-th2 niewielka centralna protruzja krążka mk, bez cech stenozy.
Zmian śródrdzeniowych nie stwierdzam.
Czy te zmiany mogą powodować takie dolegliwości?Dodam tylko że od miesiąca mam dziwne przygięcia dłoni do wewnątrz, takie przykurcze, które bardzo bolą i są takie dni że nawet woda z prysznica polana na ramiona powoduje ból. Na dłuższą metę to jest nie do zniesienia. Proszę o radę co z tym zrobić.Czy należy jeszcze wykonać jakieś badania splotu barkowego? Proszę o poradę, jakie badania trzeba by zrobic żeby to sprawdzić. Ja już powoli nie mam siły na to wszystko. Dwa lata biegania po lekarzach i dalej nie wiem co mi jest. Proszę o opinię. Pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Skoda, że wykonując tak wiele badań układu kostnego żaden z lekarzy dotychczas nie zainteresoał się stanem Panu układu mięśniowego. Wiele wskazuje na to, że wzmożone z różnych powodów napięcia mięśniowe (m.i. z powodu ciężkiej pracy fizycznej) i blokady mięśniowe są najważniejszą powodem Pani dolegliwości. Mogą one być przyczyną nie tylko bólu ale również nerwicy i depresji a także zmian opisywanych w Pani badaniach. Propnuję konsultację u doświadczonego lekarza, specjalisty rehabilitacji, który najrawdpodobniej zaleci Pani szczegółowy progam ćwiczeń i innych zabiegów fizykalnych. Natomiast w przypadku braku efektow po systematcznej i długotrwałej rehabilitacji zalecam akupunkturę lub/i zabiegi teraii manualnej.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Podyskuyuj o tym przypadku

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52