Czy to może być miastenia lub zanik mieśni? - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Czy to może być miastenia lub zanik mieśni?

Pytanie dotyczy: zanik mięśni


witam od parunastu miesięcy strasznie trace siły w mięsniach w szczegulnosci rąk ale i nogi czasami też sie placzą i sie chwieje, pare lat temu jeszcze niałam siłe, z mama przenosiłam szafe, worki 25kg z kartoflami do piwnicy wnosiłam i nie czułam zmeczenia,teraz mam problem podnieść zgrzewke wody,nie mam boleriozy, zrobilam kilka innych testów na :
tarczyce,
cukier,
anty-tpo
prolaktyna
mocz x3
krew pełna x4
ob
sód,potas,
płyn muzgowo rdzeniowy x2
tomografia komputerowa głowy i szyi,
na tolerancje insuliny,
ekg,
prześwietlenie klatki piersiowej,
rezonans magnetyczny głowy,
i rezonans oczodołów,
usg piersi
i wszystko jest ok tylko mam 6mm torbiel szyszynki,
nie dość ze nie moge nic podnieść bo ręce mi opadają, nawet uczesac sie nie moge, musze robić przerwy,potykam sie o włsne nogi,czasem robi mi sie słabo,czasami nie mówie wyrażnie,a i mam 26 lat,rok temu miałam usuniety prawy jajnik z powodu torbieli skórzastej i czesto boli mnie głowa od jakis 6 miesiecy a tak poza tym nic innego nie miałam,jestem osobą spokojną nic mnie nie stresuje, urodziłam 3 dzieci droga naturalna 6,5 i 3 lata temu,prosze o pomoc

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Paulino,

Jak sama Pani zauważyła mogą być różne przyczyny dolegliwości, na które Pani cierpi. W celu diagnostyki warto wykonać badanie EMG ( elektromiograficzne )w oparciu o które bada się tzw. próbę miasteniczną oraz można ocenić stan nerwów i mięśni ( pełna diagnostyka neurofizjologiczna ). Pełne potwierdzenie zaniku mięśni ( przy podejrzeniu z EMG ) może skłaniać do wykonania biopsji mięśnia. Poza tym, gdyby badanie EMG nie dało jednoznacznego wyniku celowe może sie okazać badanie laboartoryjne próbki krwi na obecność przeciwciał przeciw receptorom postsynaptycznym acetylocholiny oraz przeciwciał MuSK i ARAB. Diagnostyka ta wymaga bezwzględnie nadzoru neurologa, który po uzyskaniu informacji w ramach specjalistycznego wywiadu i zbadaniu manualnym zadecyduje o wszystkich niezbędnych badaniach dodatkowych. Wydaje się, że poza podejrzewanym przez Panią zanikiem mięśni lub miastenią przyczyną tych zaburzeń mogą być inne, mniej poważne i łatwiej poddające się leczeniu schorzenia.

Pozdrawiam serdecznie,

dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27