Czy to nerwobóle? - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 9 lutego 2023, Imieniny: Cyryla, Apoliny
Porady Eksperta

Czy to nerwobóle?

Witam. Bardzo proszę o poradę. Mieszkam w bardzo małej miejscowości, mój lekarz rodzinny twierdzi że niepotrzebne mi skierowanie do specjalisty, ja jednak jestem bardzo zaniepokojona swoim stanem zdrowia. Od kilku tygodni nękają mnie objawy mocno utrudniające mi pracę i życie ogólnie. Zaczęło się od bólu w nadgarstku, podobnego do porażenia prądem. Przeszedł po kilkunastu minutach (łącze ten objaw z pozostałymi bo to ból tego samego rodzaju: ostry ciągnący ból przechodzący w stan permanentny) Zaczęły mnie nękać podobnego typu bóle w różnych miejscach: palce rąk, lędźwie, tył głowy,prawe ucho, tak jakby przenikał mnie prąd. Kiedy zaczynały dochodzić do tego zawroty głowy i uczucie jakbym była cały czas pijana wybrałam się do przychodni. Tam usłyszałam że to przemęczenie i niedobory minerałów. Dostałam receptę na mbe i sugestię zmiany diety. Żadnych badań. Objawy nie ustąpiły. Nękają mnie naprzemiennie, doszły do nich nowe w postaci problemów ze wzrokiem. Mam uczucie jakby moje oczy były porażone, trudno mi patrzeć na monitor (a dużo pracuje przy komputerze), kiedy obraz miga, zawroty głowy zwiększają się tak znacząco, że muszę natychmiast przerwać pracę, podobnie jest przy oglądaniu telewizji. Ból w tyle głowy zwiększa się i zmniejsza,jednego dnia prawie jest nieprzeszkadzający, następnego wręcz uniemożliwia mi normalną egzystencję. Do tego dochodzą mdłości. Przyjmowanie suplementów nic nie zmieniło. Mam problemy z zasypianiem, wybudzają mnie jakby wstrząsy. Tak szczerze, to zaczynam wpadać w panikę od tych "wyładowań" w różnych częściach mojego ciała, choć najbardziej niepokojące i przeszkadzające są te dotyczące głowy.
Mam 36 lat, dwoje małych dzieci, pracuję głównie przy komputerze. Do tej pory nie stwierdzono u mnie żadnych poważniejszych schorzeń. Ostatnio bardzo też męczy mnie wysiłek fizyczny, ale od dwóch lat (po drugiej ciąży) mam sporą nadwagę ok. 12 kg więc nie wiem czy należy ten fakt łączyć z pozostałymi. Nie wiem co jeszcze mogłoby mieć znaczenie. Bardzo proszę o poradę.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Anno,

Opisany problem zdrowotny wymaga diagnostyki pod nadzorem specjalisty. Wskazane byłoby wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych krwi i moczu oraz badanie rezonansu magnetycznego głowy, a następnie kontrola u neurologa.
Serdecznie pozdrawiam,

dr n. med. Sławomir Graff
specjalista neurolog

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-08 11:04