Diagnoza - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 4 lutego 2023, Imieniny: Andrzeja, Weroniki
Porady Eksperta

Diagnoza

Witam. Napisał Pan:Jak rozumiem dotychczas całkowicie pomijano Pani stan psychiczny, stan układu nerwowo-mięśniowego, styl życia i sposób odżywiana się.

Tak więc wyjaśniam że nie pomijano, mój stan psychiczny jest w jak najlepszym porządku, o styl życia i sposób ożzywania też się staram dbać, układ nerwowy równiż w porządku.Przechodzę od czasu do czasu jakąś rehabilitację, bywam w sanatoriach, także to nie ejst tak, że nie dbam o swoje zdrowko.Stosowałam również terapie manualną, akupunktury również próbowalam, ale niestety pomaga na jakiś czas, więc nauczyłam się żyć z moimi chorabami.Nie robię z tego problemu, niektórzy mają dużo gorsze schorzenia.
Chciałam tylko uzyskać info jaką chorobę mogą sygnalizować te opisy, poznać Pana opinię.A te rady są cenne, ale już od dawna je stosuję. W interniecie jest wiele cennych informacji, jednak nie jestem lekarzem, stąd moje pytanie.
Dziękuję bardzo za poradę.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Liliano,
Pani interpretacja moich słów jest nadinterpretacją. Nie zarzucałem Pani, że Pani tego nie czyni, ale wiedząc o Pani niewiele, pisałem na co należy zwrócić uwagę, a nie, że Pani zaniedbuje te sprawy.
Opisywane zmiany radiologiczne poza niestabilnością kręgosłupa są raczej niewielkie. Niestabilność wymaga wypracowania gorsetu mięśniowego a na to pobyty w sanatorium czy tylko okresowa rehabilitacja nie wystarczą. Konieczna jest długotrwała i systematyczna rehabilitacja ruchowa także w warunkach domowych.
Pozostałe Pani dolegliwości mogą przemawiać za fibromialgią ale prawidłowe rozpoznanie może postawić tylko doświadczony lekarz po osobistym badaniu pacjenta, a na to nie mamy warunków.
Cieszy mnie, że prowadzi Pani zdrowy styl życia, ale odnoszę wrażenie, że wielu sposobów leczenia dotychczas próbowala Pani zbyt powierzchwnie. Proszę przemyśleć tą sprawę gruntownie i wyciągnąć wnioski do dalszego postępowania.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27