Długo gojąca się rana - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 21 września 2023, Imieniny: Mateusza, Hipolita
Porady Eksperta

Długo gojąca się rana

Witam.
Na wstępie chciała powiedzieć iż przebywam i pracuję w UK, dolegliwość która mi się przydarzyła stała się w pracy mianowicie spadł mi na piszczel wózek z blachami, od pół roku rana ciężko się goi, po wizytach u angielskich lekarzy, pielęgniarek, twierdzą że wszystko jest ok, że rana jest głęboka i długo będzie się goić, moim zdaniem to za długo poza tym coś się sączy z rany i wydaje mi się że nie goi się tak jak powinno, bo pół roku to za długo, do tego mam problemy z krążeniem, a pielęgniarki notorycznie dają mi opaski uciskowe, a lekarz jak na kolejnej wizycie dowiadując się o tym kategorycznie zabrania wiec nie jestem zadowolona z medycyny w UK, dla tego staram się zasięgnąć informacji u naszych najlepszych specjalistów. Proszę o jakieś wskazówki, pomoc co mogę zrobić, czy to zakażenie?. Na dole przesyłam link ze zdjęciami rany na nodze.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakieś wiadomości.

http://pokazywarka.pl/kd3nla/

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam,
proszę zwracać się imieniem, co wyraźnie ułatwia kontakt.
Na zdjęciu wyraźnie widać, że nie jest to tylko banalna rana tkanek miękkich, ale przewlekła rana skóry, tkanki podskórnej, okostnej piszczeli,prawdopodobnie także z powierzchownym uszkodzeniem kości. Takie rany z reguły goją się długo. Nie ma wskazań do stosowania opatrunku uciskowego.
Wskazane byłoby zrobienie zdjęcia rtg tej okolicy w dwóch projekcjach, żeby przekonać się jak wygląda pogranicze tej rany z kością. Proponuję przynajmniej codzienne przemywanie rany środkiem dezynfekującym (wodą utlenioną lub czystym spirytusem) a następnie delikatne spryskiwanie jej 7 lub 10-procentowym EEP (etanolowy ektrakt propolisu), który można kupić albo w aptece albo z sklepie zielarskim czy pszczelarskim. Gdyby to nie pomogło, dobrze byłoby zastosować ogólnie naturalny suplement leczniczy amerykańskiej firmy 4Life o nazwie Transfer Factor Classic w dawce 3x5 kapsułek przez 5 dni, 3x3 kapsułki przez 14 dni i 3x1 kapsułkę przez miesiac.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38