Drętwienie małego palca lewej dłoni - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 16 października 2021, Imieniny: Ambrożego, Gawła
Porady Eksperta

Drętwienie małego palca lewej dłoni

Witam serdecznie,

od 3 dni mały palec mojej lewej dłoni jest zdrętwiały. W zależności od pory dnia odrobinę zdrętwiały jest także palec serdeczny. Obydwa zachowują pełną sprawność, lecz czuję się odrobinę jak gdy zdrętwieje mi noga gdy zbyt długo siedzę w niewygodnej pozycji.

W wyglądzie zewnętrznym nic się nie zmieniło. Możliwe, że jest trochę chłodniejszy od reszty dłoni, lecz nawet jeżeli, to niewiele -- może to autosugestia.

Zaczęło się zaraz po obudzeniu. Z początku myślałem, że może po prostu spałem w dziwnej pozycji, lecz w takim wypadku objaw powinien szybko zniknąć. Dziś rano na przykład obudziłem się z lewą ręką pod głową, dłoń była zdrętwiała, lecz uczucie to zaraz przeszło -- za wyjątkiem małego palca, z którym nic się nie zmieniło od niedzieli.

Czy możliwe jest, że przez uporczywe spanie w złej pozycji nabawiłem się problemów z naczyniami włosowatymi w lewej dłoni? Czy to problem raczej neurologiczny? Odczucia są niemalże identyczne do tych związanych z zatrzymaniem krążenia w wyniku złej pozycji.

Czy zadać to samo pytanie kardiologowi?

Nie wiem, czy te informacje mają okazać się istotne, ale mam 22 lata i prowadzę raczej zdrowy tryb życia jak na mój wiek -- bez używek, bez nadwagi. Nie brałem żadnych poważniejszych leków od kilku lat nie licząc witamin czy sporadycznie leków na grypę.

Zdrętwiały palec to jedyny objaw.

Odpowiedź Eksperta:

Paweł Nowicki

specjalista chirurgii ręki

Panie Tomaszu.
Zdarzenie ma prawdkopodobnie charakter neurologiczny. Wyglada to na dysfunckje nerwu łokciowego. Trudno powiedziec czy ma pochodzenie z kregoslupa szyjnego, czy z obwodu konczyny. Nie jest to nic pilnego. Proponuje poczekac kilkanascie dni, tego typu objawy moga byc jedynie czynnosciowe i przejsciowe. Gdyby problem nie cofal sie nalezy wykonac konsultacje u chirurga reki, ew badania dodatkowe - rtg szyi, usg nerwu łokciowego i jego EMG.

Pzdr. P. NOwicki.

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

RATUNKU POMOCY = 516 809 201

[B][U][COLOR="Olive"]MALUTA MILCZY ZE ZŁYMI LEKAMI I LEKCEWAŻENIEM PROCEDUR I...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2021-10-16 08:16