Drganie powieki dolnej - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Drganie powieki dolnej

Pytanie dotyczy: drganie powieki dolnej


Witam,
Mam 25 lat, obecnie jestem w 32 tygodniu ciąży. Od miesiąca bezustannie, non stop drga mi mięsień pod lewą dolną powieką. Jest to cały czas widoczne, nie zawsze wyczuwalne, ale dokuczliwe.
Od trzech tygodni dwa razy dziennie biorę magnez (chela- mag b6), oprócz tego witaminy dla kobiet w ciąży i żelazo (gdyż mam lekką anemię). Wszystkie wyniki badań krwi i moczu mam w normie, poza obniżoną hemoglobiną (ok. 10g/dl)i hematokrytem (30%), również elektrolity (magnez, potas, wapń) mam w normie.
Czytałam, że może być to wynik stresu, jednak nie mam żadnych stresowych sytuacji, nie pracuję, dużo odpoczywam i bardzo dobrze śpię. Nie odczuwam też innych dolegliwości, poza typowymi dla tego etapu ciąży (bóle kręgosłupa, lekkie mdłości).
Bardzo proszę o pomoc, zaczynam się martwić, gdyż drganie w ogóle nie ustępuje.
pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Marto,

Tego rodzaju drganie twarzy najczęściej ma charakter czynnościowy i stosowanie magnezu, ani witamin nie ma na niego wpływu. Są dostępne leki tłumiące takie drżenie, ale w ciąży przeciwwskazane ze względu na ryzyko chemicznego uszkodzenia płodu. Można natomiast oddziaływać na pobudzone mięśnie twarzy metodami fizykoterapii pod nadzorem lekarza specjalisty rehabilitacji w poradni rehabilitacji.


Pozdrawiam serdecznie,

dr n.med. Sławomir A.P. Graff

specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27